• Paweł
  • Mecze

Dobra gra w sparingu mimo porażki

 Dziś malborczycy rozegrali trzeci mecz sparingowy tej zimy, a przeciwnikiem było IV ligowe Powiśle Dzierzgoń. Po mecz stojącym na dobrym poziomie i obfitującym w wiele sytuacji bramkowych ulegliśmy ostatecznie 1:3, a honorowe trafienie zaliczył Escobar.  Sam mecz był fajny dla oka kibica, dobrze spisywali się bramkarze w obu drużynach, w tym przypadku nas cieszy dobra dyspozycja Grzegorza Plucińskiego który jeszcze nie ukończył 18 lat i jest to bramkarz perspektywiczny. Brakowało oczywiście trochę skuteczności z przodu, ale póki co zawodnicy skupiają się na treningach na zupełnie innych aspektach. Treningi też wznowił po powrocie z USA Marlon Escobar i uspakajając zapytania kibiców bez względu na okoliczności napewno co najmniej do lata będzie reprezentował barwy Pomezanii. W drużynie są odejścia, ale i pojawiły się nowe twarze o tych zmianach napiszemy wkrótce.

Pomimo porażki jestem bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników, którzy na tle silnego rywala jakim niewątpliwie jest zespół z Dzierzgonia pokazali fajny ofensywny futbol kreując sobie naprawdę sporą liczbę dogodnych sytuacji. Mimo naprawdę ciężkich tygodni jakie przechodzili ostanie chłopacy na treningach wykazali się dużym zaangażowaniem w tym spotkaniu co bardzo cieszy. Widać, że zespół potrzebuje jeszcze zrozumienia oraz zgrania,ale to zrozumiałe przy kilku nowych twarzach, które mam nadzieję dołączą do naszego zespołu. Martwią na pewno kontuzje Tomka Jelenia i Michała Jurczyka, ale mam nadzieję, że okaże się to tylko drobne urazy i oboje szybko wrócą do zdrowia - powiedział po meczu trener Andrzej Tołstik

Pomezania: Pluciński ( 80'Szraga)- Jeleń (20'Grędzicki), Jurczyk, Owsianik, Galeniewski A., Łazarczyk, Kotowski, Latkiewicz (25' Galeniewski R.), Dryjas, Płoski, Torłop oraz od początku drugiej połowy: Escobar, Nędza, Pogorzalski.

 

  • Kliknięć: 1449
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.