• Paweł
  • Mecze

Pomezania ze srebrną gwiazdką PZPN!

Od kilku miesięcy malborska Pomezania starała się o certyfikat szkolenia, przyznawany przez władze PZPN. To, jaki klub otrzyma jaką gwiazdkę, zależało od wypełnienia kryteriów szkolenia, wyznaczonych przez władze związku. Oceniano kwalifikacje trenerów, infrastrukturę sportową, liczbę drużyn w strukturach klubu, sytuację formalno-prawną i sportową (np. ilość sprzętu), opiekę medyczną, program szkoleniowy, a nawet obecność zawodników na zajęciach. Nasz klub został bardzo dobrze oceniony i po spełnieniu szeregu warunków Polski Związek Piłki Nożnej przyznał Pomezanii Srebrną gwiazdkę.

- Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku - czytamy na stronie PZPN.

- Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności. Dzięki Programowi Certyfikacji Szkółek, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników – informuje Polski Związek Piłki Nożnej.

 - Otrzymanie przez nasz Klub srebrnej gwiazdki w systemie certyfikacji PZPN to dla nas wielkie wyróżnienie ale też wyzwanie. Chciałbym zaznaczyć, że jest to zasługa wielu osób, którzy na co dzień wykonują ciężką pracę w naszej szkółce. Spełniliśmy wiele wymagań zdefiniowanych w systemie certyfikacji co świadczy o tym o czym mowimy od kilku lat tzn. o tym, że Pomezania Malbork sie rozwija. Szkolimy już ponad 200 zawodników w 9 grupach juniorskich i nie zamierzamy na tym poprzestać. Chcemy dalej podnosić poziom szkolenia i będziemy to robić. Wiąże sie to z dodatkowymi kosztami ale takie mamy czasy. Wymagania rosną i musimy temu sprostać. Przed nami okres ciężkiej pracy żeby ten certyfikat utrzymać ponieważ nie jest on przyznany na stałe ale jestem pewien, że damy radę. Dziękuję wszystkim trenerom i działaczom, którzy przyczynili się do tego sukcesu - powiedział Prezes Pomezanii, Radosław Rabenda

W województwie pomorskim przyznano łącznie 46 gwiazdek: siedem złotych, dwanaście srebrnych oraz dwadzieścia siedem brązowych. 

 

  • Kliknięć: 533
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.