• Paweł
  • Mecze

Kończymy porażką, ale na pierwszym miejscu

Niestety rundę jesienną sezonu 2018/19 kończymy porażką w Chojnicach z rezerwami 1-ligowej Chojniczanki 1:2.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, jednak klarowniejsze sytuacje stwarzała sobie Pomezania, w drugiej połowie malborczycy jednak mocniej przycisnęli i wydawało się, że kontrolują sytuację bo gra toczona była głównie na połowie przeciwnika, stwarzaliśmy sobie sytuacje do strzelenia bramki, padało też wiele strzałów z dystansu, ale nie skutecznie, w 68 minucie najlepszą okazję miał Piotr Sobieraj którego strzał w dobrym stylu obronił bramkarz Chojniczanki, niestety przy oddawaniu strzału Piotr źle upadł i doznał kontuzji która uniemożliwiła mu dalszą grę, a szkoda bo z jego strony było wiele groźnych akcji. Po tej sytuacji gra naszej drużyny trochę siadła, a gospodarze skrzętnie to wykorzystali, najpierw w 76 minucie Oskar Frygier wygrał pojedynek z naszym obrońcą i strzałem z dystansu po rykoszecie pokonał Plecera. Nasza drużyna próbowała doprowadzić do wyrównania, ale po składnej akcji w 81 minucie zrobiło się już 2:0, a piłkę do pustej bramki skierował Wachowiak. Ta bramka zupełnie podcięła skrzydła naszej drużynie i gospodarze mogli podwyższyć jeszcze prowadzenie, ale uratował nas słupek.W 90 minucie Wojciech Szoska ładnym strzałem z woleja zmniejszył rozmiary porażki której spokojnie mogliśmy uniknąć.  - Z przebiegu meczu uważam, że byliśmy lepsi, a remis to było minimum. Nawet trener Chojniczanki to przyznał. Ale piłka bywa przewrotna i trzy punkty zostają w Chojnicach - powiedział po meczu trener Michał Anslik. W tym meczu niestety trener Anslik nie miał dużego pola manewru maja na ławce tylko trzech zawodników, z różnych powodów (zawodowych, szkolnych i choroby) zabrakło m.in. Bełza, Sroki, Skalskiego, Korynta, Jurczyka, Polusa.

Rundę jesienną kończyny na pierwszym miejscu z punktem przewagi nad Gwiazdą Karsin tak więc na pewno możemy uznać tą rundę za udaną, ale jest mimo wszystko niedosyt, największa bolączką był fakt, iż tak się złożyło, że w obu przegranych meczach zagraliśmy w mocno okrojonym składzie i wcale tych meczy nie musieliśmy przegrać to świadczy o tym, że kadra musi byc szersza. Wiosną rozegramy aż 9 meczy na własnym stadionie i udamy się na 6 wyjazdów. w Malborku zagramy m.in. z Gwiazdą, Sokołem Zblewo czy Chojniczanką.

Do końca listopada zawodnicy będą trenować po czym udadzą się na odpoczynek i wrócą w styczniu.

 

Pomezania: Pelcer - Owsianik, Jeleń, Kielar, Dryjas - Sobieraj (68 Misarko), Galeniewski, Ziemak, Marendowski (83 Tułodziecki) - Szoska, Drewek.

  • Kliknięć: 357
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

SPONSOR
sponsor
sponsor
SPONSOR
img
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
sponsor

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.