• Paweł
  • Mecze

Dobra passa trwa

W dzisiejszym meczu 8.kolejki V ligi malborska Pomezania pewnie pokonała Tęczę Brusy 6:0 wygrywając do przerwy 3:0. Dwie pierwsze bramki były dziełem zawodników...gości. Najpierw po dośrodkowaniu Macieja Bełza z rzutu rożnego zawodnik gości skierował piłkę do swojej bramki, a była to 3 minuta, a w 35 minucie akcję lewą stroną przeprowadził Piotr Sobieraj i jego dośrodkowanie zawodnik Tęczy przecinał tak niefortunnie, że trafił do własnej bramki. Pięć minut później dwójkowa akcja Sobieraj - Kamil Dryjas zakończona bramką tego drugiego.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, spora przewaga Pomezanii została udokumentowana ponownie trzema bramkami. Najpierw Kamil Dryjas strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, kolwjne dwie bramki wpadły niemal jedna po drugiej. Najpierw Wojciech Szoska ładnym strzałem z woleja podwyższył na 5:0, a w 76 minucie wynik ustalił Piotr Sobieraj.Było to ósme zwycięstwo w ósmym meczu i warto podtrzymać taka passę jak najdłużej. Obecnie zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli, z dorobkiem kompletu punktów i bilansem bramkowym 35-5.

- Bardzo dobry mecz z naszej strony - od pierwszej minuty zdominowaliśmy przeciwnika. Konsekwentnie graliśmy wg planu który sobie założyliśmy. Efekty przyszły bardzo szybko bo już w drugiej minucie zdobyliśmy bramkę. Następnie dążyliśmy do zdobycia kolejnych bramek co udało się zrealizować jeszcze dwukrotnie do przerwy i trzy razy po przerwie. Bramki padały po ładnych akcjach zespołowych. Cała drużyna zasłużyła na pochwały. Każdy gracz wniósł coś do gry. Teraz kolejny cel - Orzeł Subkowy. Jedziemy tam by podtrzymać zwycięską passę - podsumował po meczu trener Michał Anslik.

Pomezania: Pelcer - Leszczyński (67 Polus), Jeleń (61 Kielar), Skalski, Owsianik - Sobieraj (78 Tułodziecki), Ziemak, Galeniewski, Dryjas - Szoska, Bełz (75 Misarko).

źródło zdjęcia: malbork.naszemiasto.pl

Zobacz zdjęcia i materiał video (m.in bramki Szoski i Sobieraja)