fbpx

Minął Rok - Podsumowanie roku 2022

 Zbliżamy, a właściwie możemy liczyć już ostatnie godziny mijającego już roku 2022 który był dla Klubu MKS Pomezania udany pod względem sportowym, ale poniżej chcieliśmy Państwu przedstawić mijający rok na fotografiach z krótkimi opisami. Jest to tylko nie wielki wycinek tego co się dzieje na co dzień w Klubie bo Pomezania to coś więcej niż Klub!

 

STYCZEŃ

Do drużyny seniorów dołączył Tomasz Grabowski który szybko zaskarbił sobie sympatie kibiców swoją grą oraz strzelaniem bramek, w tym samym czasie do klubu dołączył Kacper Rapińczuk który jest mocnym punktem drużyny do dnia dzisiejszego.

 

Wszyscy zawodnicy Pomezanii otrzymali komplety zimowe ufundowane przez Pana Karola Rabendę oraz malborski oddział Polskiego Cukru, łącznie zawodnicy otrzymali blisko 350szt kompletów pięknych czapek i kominów w barwach Pomezanii oczywiście.

 

Tradycyjnie Pomezania wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przekazując zestaw kibica na aukcje WOŚP.

 

 

LUTY

Okres zimowy to przede wszystkim przygotowania, ale też integracja. Pomezania organizowała cykl Półkolonii obozów sportowych oraz weekendów z piłką, napiszemy tylko, że wyprzedzając kolejne miesiące, Pomezania w roku 2022 zorganizowała 6 obozów sportowych, 1 weekend z Piłką oraz 2 półkolonie w których udział wzięło 244 zawodników!

 

Tradycyjnie w lutym odbył się już  IX Bal Karnawałowy organizowany przez Pomezanię, frekwencja jak zawsze dopisywała, bawiło się ponad stu gości , a przypomnijmy, że w tym roku Bal odbędzie się 4 lutego i nadal można się zapisać (tel. 605533093)

 

Drużyna seniorów Pomezanii przebywała na mini zgrupowaniu w Hotelu „Parkowy”, w trakcie zgrupowania odbyło się 6 treningów, wykłady na temat żywienia oraz jeden sparing. Tutaj należy nadmienić, że pomoc finansową w organizacji tego wydarzenia udzieliła firma INSTA której bardzo dziękujemy.

 

 

MARZEC

Drużyna seniorów zakończyła przygotowania do rundy wiosennej w V lidze, w meczach sparingowych głównie rywalizowała z drużynami z wyższych lig, Pomka odniosła 5 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki, a jaki progres malborczycy zrobili w ciągu tego roku świadczy choćby fakt, że malborczycy przegrywali z Jaguarem 1:5, Arką II Gdynia 1:2, a obecnie Pomezania wyprzedza te drużyny w rozgrywkach ligowych.

 

Od pierwszego meczu w rundzie wiosennej Pomezania grała już w nowych trykotach z nowym głównym sponsorem Pomezanii jakim został „Polski-Cukier” , te dobre wieści przywiózł z Warszawy Prezes Radosław Rabenda.

 

Na inaugurację wiosenny Pomezania zremisowała w Steęycy 1:1 i dużym niedosytem tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania, ale jak się potem okazało z perspektywy czasu był to dobry wynik, a Pomezania w kolejnych meczach pewnie kroczyła w stronę awansu.

 

Wygrana w pierwszym meczu na inaugurację rundy wiosennej Juniorów młodszych. Drużyna Juniora Młodszego Pomezanii prowadzona przez trenera Tomasza Mazurka grająca w 1 Lidze Wojewódzkiej wygrała wyjazdowy mecz z drużyną Chojniczanki 2:0.

 

W marcu Pomezania Malbork uruchomiła aplikację mobilną na telefony z systemem android oraz iOS. Aplikacja cieszy się sporym zainteresowaniem i w ciągu roku pobrana została blisko 1000 razy.

http://pomezania.pl/8-mecze/869-aplikacja-mobilna-pomezanii-malbork

 

 

KWIECIEŃ

 

Kwiecień drużyna seniorów zakończyła z przytupem gromiąc Wisłę Tczew 6:1 (jak się potem okazało, drużyna z Tczewa 3 miesiące później wycofała się z rozgrywek V ligi i nie przystąpiła do nowego sezonu.

 

Pomezania 2012 drużyną miesiąca w cyklu turniejów JOMA FIVE które odbywają się w Gdańsku.

 

Pomezania odpada z 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Wojewódzkim. Malborczycy przegrali z III ligowym GKS Przodkowo 1:2 po bardzo dużych kontrowersjach. Sędziowie tego dnia nie uznali malborczykom 3 bramek, ale ocenę tego zostawiliśmy kibicom którzy podziękowali piłkarzom za bardzo dobry mecz.

 

 

MAJ

 

W dniu wczorajszym na zaproszenie wiceministra Karola Rabendy , prywatnie kibica naszego Klubu Prezes Pomezanii Radosław Rabenda i Dyrektor Klubu Paweł Rybarczyk mieli okazję bezpośredniego spotkania z Ministrem Sportu i Turystyki Kamilem Bortniczukiem. Na spotkaniu poruszone zostały tematy funkcjonowania Klubów sportowych w niższych ligach a także możliwości pozyskiwania dotacji celowych z Ministerstwa Sportu na Stowarzyszenia sportowe.

 

Drużyna rezerw Pomezanii pokonała w Derbach B Klasy Nogat Malbork 6:0. Koncertowo zagrali nasi juniorzy występujący już w I drużynie Mateusz Rabenda ( 4 bramki, asysta ) oraz Konrad Nędza ( 2 bramki, 4 asysty ).

 

Rocznik 2009 oraz 2013 z trenerami Bogdanem Kuletą, Sebastianem Cierlickim, Tomaszem Mazurkiem, Kamilem Łuczakiem i Adamem Wypychem przebywali na zgrupowaniu -  Weekend z Piłką w Sztutowie.

 

Po tym jak Pomezania zapewniła sobie awans do IV ligi Zarząd Klubu bardzo szybko porozumiał się z trenerem Pomezanii, Pawłem Budziwojskim który podpisał umowę na sezon 2022/23.

 

Pomezania już na początku maja po zwycięstwie nad Błękitnymi Stare Pole zapewniła sobie awans uprawniony do 4 ligi

 

 

CZERWIEC

 

W Panoramie Sport mogliśmy oglądać reportaż na temat naszego Klubu po tym jak jako jedna z pierwszych drużyn w Polsce malborczycy awansowali na wyższy szczebel.

 

Pomezania – rocznik 2010 rywalizowała na Stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku w Turnieju LOTOS JUNIOR CUP 2022 pokonując na swojej drodze  m.in. Chojniczankę, Wikęd Luzino, LFA Szczecin

 

 

Dwie nasze najmłodsze ligowe drużyny – rocznik 2009 oraz 2010 po świetnym sezonie awansowały do 1 Ligi Wojewódzkiej dzięki czemu nasze drużyny w sezonie 2022/23 mogą rywalizować z najlepszymi drużynami w woj. Pomorskim.

 

Po ostatnim meczu z Wietcisą Skarszewy (6:1) odbyła się oficjalna Feta z okazji awansu Pomezanii do 4 ligi, z tej okazji kibice przygotowali specjalną oprawę meczową która zrobiła niesamowite wrażenie.

 

W czerwcu odbył się II Wielki Piknik z Pomezanią w którym udział wzięło kilkaset osób, a młodzi piłkarze zostali wyróżnieni za mijający sezon, na pikniku było bardzo dużo atrakcji zarówno sportowych jak i dla dzieci i rodziców oraz mieszkańców miasta.

 

Juniorzy młodsi Pomezanii pokonując Orkan Rumia uzyskali awans do 1 Ligi Wojewódzkiej B1

 

 

LIPIEC

 

Lipiec to czas przygotowań drużyny seniorów do sezonu w IV lidze, gra naszej drużyny napawała optymizmem przed zbliżającym się sezonem w IV lidze. Wygrana m.in. z III ligową Cartusią czy KP Starogard Gdański.

 

Lipiec to także okienko transferowe którym zawsze interesują się kibice, teraz w grudniu jesteśmy już mądrzejsi czy były to dobre ruchy transferowe…tak z pełną świadomością możemy powiedzieć to były dobre ruchy transferowe, a piłkarze potwierdzili to na boisku.

 

Drużyna seniorów przebywała na mini zgrupowaniu które powoli staje się tradycją, jest to świetna okazja do pracy oraz integracji w drużynie.

 

Zarząd Klubu pisze szereg wniosków oraz startuje w konkursach ministerialnych, w tym roku los i duża praca nad wnioskiem opłaciła się bowiem MSiT przyznało Pomezanii znacząca dotację w kwocie 92.000zł która znacznie przyczyniła się do stabilności finansowej w Klubie.

 

Prezes Radosław Rabenda wraz z Pawłem Rybarczykiem udali się do Warszawy i przywieźli bardzo dobre wieści jak się potem okazało bowiem przedłużona została umowa z Polskim Cukrem, a więc głównym sponsorem Pomezanii, a jak już jesteśmy przy Stolicy to grona bardzo znaczących sponsorów dołączyła także inna warszawska firma KJR SUPPLY.

 

Nasze drużyny przebywały na obozach piłkarskich – na zdjęciu rocznik 2009 i 2012 na obozie w Książenicach woj.mazowieckie.

 

Pomezania 2009 zajęła III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim WOLF MALBORK CUP 2022

 

 

SIERPIEŃ

 

Na długo wyczekiwaną inaugurację w IV lidze Pomezania bezbramkowo remisuje z GKS Kowale, pozostał duży niedosyt bo malborczycy tego dnia zasłużyli na zwycięstwo. Pierwsza wygrana w IV lidze przyszła tydzień później we Władysławowie kiedy to Pomezania rozgromiła miejscowy MKS 5:1!

 

 

W meczu IV ligi z Gryfem Słupsk doszło do bezprecedensowej sytuacji. Mecz z Gryfem Słupsk przy stanie 1:1 został przerwany w 64 minucie z powodu wielkiej ulewy która przeszła nad Stadionem, mecz został dograny w październiku.

 

Malborka "Polana" wraca do łask bowiem powstaje kolejne trawiaste boisko na słynnej niegdyś "Polanie" która przez ostatnie lata wykorzystywana była bardziej jako wybieg dla naszych pociech niż pod względem infrastruktury sportowej, ale mobilizacja w szeregach kibiców, rodziców i piłkarzy pozwoliła wygrać Budżet Obywatelski i już w przyszłym roku będą na "polanie" odbywać się treningi oraz mecze sparingowe.

 

Pomezania - rocznik 2013 przebywała na obozie w Ostrzycach. Pomezania to świetne miejsce nie tylko pod względem sportowym, ale to także organizacja wypoczynku w okresie letnio-zimowym.

 

 

WRZESIEŃ

 

Malborska Pomezania wrzesień zaczęła od pechowego remisu w Gdańsku z Jaguarem, jednak druga połowa września to już rozpoczęcie wspaniałej passy bez porażki, wysokie wygrane w Pruszczu czy z Arką II Gdynia 4:0 zrobiły duże wrażenie na kibicach którzy licznie Nas wspierali.

Juniorzy młodsi Pomezanii rozpoczęli wrzesień od  zwycięstwa z Bytovią Bytów (2:1) oraz zakończyli miesiąc zwycięstwem z Piki Gdańsk (6:0), po drodze jednak musieli uznać wyższość Gedanii i Gryfa Słupsk.

 Wrzesień 2021 roku zapamiętają szczególnie chłopcy z rocznika 2017 bowiem właśnie 5- latki rozpoczęli swoją przygodę z piłką właśnie na początku września po wodzą trenera Patryka Kotowskiego.

 

We wrześniu minęło 8 lat odkąd Pomezania dołączyła do elitarnego programu Piłkarska Przyszłość z Orlenem. Dotacja z programu dotuje m.in. sprzęt oraz trenerów w MKS Pomezania.

 

PAŹDZIERNIK

 Jeżeli byłaby przyznawana nagroda w postaci Drużyny Miesiąca to w 4 lidze na te miano zasłużyła w miesiącu październiku na pewno Pomezania. Nasza drużyna w 5 meczach zdobyła 13 punktów (4 zwycięstwa i 1 remis), a wygrana choćby w Ustce 9:2 robiła wrażenie. Na najdalszym wyjeździe wspierała naszych piłkarzy liczna delegacja malborskich kibiców!

 

Pomezania wykonała plan minimum w roku 2022 jeśli chodzi o rozgrywki o Puchar Polski, malborczycy na swojej drodze do 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonali w Kwidzynie tamtejszą Suprę 2:1 (wczęśniej wygrana z Żuławami 7:0 i Błyskawicą 3:1)

 

 

Pomezania - rocznik 2009 po trudnym początku w najlepszej lidze Wojewódzkiej miała udany październik, nasi chłopcy pokonali Chojniczankę oraz Jaguar Gdańsk.

 

 

LISTOPAD

W listopadzie i to w ostatniej kolejce rundy jesiennej trafiliśmy na drużynę która przerwała wspaniałą passę 10 meczów bez porażki w 4 lidze, malborczycy przegrali w Wejherowie 3:2 po walce. Niestety na mecz nie została wpuszczona liczna grupa kibiców Pomezanii i z tego powodu pozostał niedosyt. Sportowo jednak Pomezania spisała się ponad wszelkie oczekiwania i już nie możemy doczekać się rundy wiosennej w IV lidze!

 

W Klubie odbyło się spotkanie kadry trenerskiej grup młodzieżowych mające na celu głównie podniesienie poziomu sportowego w grupach młodzieżowych, a także omówienia spraw bieżących wraz z podsumowaniem kończącej się rundy jesiennej.

 

Na mocy podpisanej umowy Klubu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej młodzi piłkarze Pomezanii z rocznika 2009 wraz z trenerami mogli bezpłatnie udać się na mecz Reprezentacji Polski z Chile w ramach programu "Poznaj Polskę Na Sportowo".

 

 

GRUDZIEŃ

 

 Malborska Pomezania poznała przeciwnika w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski - zagramy z III ligowym Stolemem Gniewino

 

Tomasz Grabowski popisał się nie lada skutecznością, strzelił 23 bramki i po rundzie jesiennej jest najlepszym strzelcem w IV lidze, najlepszym asystującym był Robert Wesołowski

 

Tomasz Grabowski został wybrany przez kibiców Najlepszym Zawodnikiem Pomezanii w rundzie Jesiennej sezonu 2022/23 - nagrodę odebrał z rąk Prezesa Klubu, Radosława Rabendy

 

W Hotelu Malbork – Centrum Konferencyjne odbyło się podsumowanie 2022 roku w MKS Pomezanii Malbork, które przybyłym gościom przedstawił Prezes Klubu, Radosław Rabenda. Podsumowanie było przede wszystkim okazją do podziękowania Złotym Sponsorom Pomezanii oraz osobom, które wspierały nasz Klub w mijającym już roku
 

 

Pomezania zajmuje wysokie 4 miejsce w klasyfikacji Pro Junior System prowadzoną przez Polski Związek Piłki Nożnej. w programie punktuje się za grę młodych zawodników w IV lidze, a w szczególności wychowanków.

 

Do zobaczenia w roku 2023!

 

  • Kliknięć: 1945
LOGO_POMEZANIA

GŁÓWNY SPONSOR

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

SPONSOR KLUB 100

KLUCZOWI PARTNERZY POMEZANII

SPONSOR TECHNICZNY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.