fbpx

Wywiazd z Prezesem Radosławem Rabendą

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Prezesem Radosławem Rabendą na temat minionego i przyszłego sezonu. Tym samym zaczynamy cykl poniedziałkowych rozmów z ludźmi związanymi z Klubem, działaczami, trenerami, piłkarzami i kibicami.

Prezesie najlepszy sezon za Pana Kadencji to już historia, piłkarze mieli bardzo krótkie wakacje, za to działacze mieli chyba pełne ręce roboty?

Tak, poprzedni sezon to już historia aczkolwiek cały czas wspominany bo był bardzo udany. Dzień po awansie Zarząd Klubu podjął natychmiastowe działania żeby zapewnić spokojne funkcjonowanie w przyszłym sezonie.  Do dzisiaj prowadzimy intensywne rozmowy żeby budżet Klubu był gotowy w sierpniu. Oprócz rozmów z potencjalnymi i obecnymi sponsorami piszemy wnioski do wszelkich możliwych konkursów krajowych wspierających inicjatywy takie jak nasze. W efekcie pozyskaliśmy duże dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki „Wakacje Plus” o czym już informowaliśmy na naszej stronie internetowej. Podsumowując jest co robić, ale jesteśmy pełni energii i optymizmu i nie zamierzamy spocząć na laurach tylko działać.

Jeszcze na chwile powrócimy do minionego sezonu, wiadomo każdy jest pod wrażeniem w jakim stylu seniorzy wywalczyli awans, ale  nie można zapominać o awansach w ligach juniorskich.

Dokładnie tak. Mamy się czym pochwalić także w drużynach młodzieżowych. Trzy zespoły awansowały do Pomorskich Lig z czego się bardzo cieszymy. Chciałbym serdecznie podziękować trenerom w naszej szkółce, których praca jest nieoceniona i przynosi efekty. Trzeba pamiętać o wsparciu z programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem. Rok do roku efekty widać czarno na białym. Wychowankowie programu debiutują już regularnie w drużynie seniorów Pomezanii lub kontynuują szkolenie w szkole UKS Lotos Gdańsk skąd trafiają do dużych akademii z Polsce, jeszcze tego lata kolejny zawodnik trafi do Widzewa Łódź.

W kuluarach można było usłyszeć, że zatrzymanie trenera Pawła Budziwojskiego będzie prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych zadań dla Zarządu, a jednak już w maju udało się przekonać trenera do przedłużenia umowy.

Po meczu, w którym uzyskaliśmy awans postanowiliśmy że nowa umowa z Trenerem Budziwojskim to nasz priorytet. Zatrzymanie trenera w Klubie uważam za nasz duży sukces aczkolwiek muszę zdradzić, że Paweł Budziwojski bardzo chciał kontynuować pracę i dalej rozwijać to co udało mu się zbudować jeśli chodzi o drużynę. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia bardzo szybko czego efektem było podpisanie umowy na sezon 2022/23. Chciałbym tu dodać, że współpraca z Trenerem Budziwojskim to prawdziwa przyjemność. Myślę, że udało nam się zbudować bardzo dobre relacje oparte na wzajemnym zaufaniu a to bardzo ważne.

No to teraz pytanie z tych które trzeba zadać. IV liga to zupełnie inny poziom finansowy w porównaniu do ligi okręgowej, a do tego 3 drużyny w Ligach wojewódzkich. Jesteście gotowi na to trudne wyzwanie?

Robimy wszystko żeby tak było i jestem pewien, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Wiadomo, że najważniejszą sprawą jest płynność finansowa, ale nie tu i teraz tylko na dystansie całego sezonu. Nasze działania ukierunkowane są właśnie na to żeby spokojnie grać cały sezon bez ryzyka problemów finansowych. Widzimy co się dzieje w kraju i na świecie. Sytuacja nie sprzyja pozyskiwaniu sponsorów, a jednak udaje nam się poszerzać grono firm, które będą wspierać Pomezanię. Wiele Klubów z tradycjami wycofuje się z rozgrywek właśnie z powodu problemów finansowych co możemy obserwować w naszym lokalnym futbolu. Robimy wszystko żeby takich rzeczy uniknąć, zwróciliśmy się też o pomoc finansową przy organizacji wyjazdów w Ligach Wojewódzkich grup młodzieżowych, taka pomoc byłaby dla nas niezwykle potrzebna. Organizacyjnie jesteśmy gotowi i już nie mogę się doczekać pierwszego meczu w sezonie.

Więc jak wygląda sprawa ze sponsorami, kibice pytają czy Polski Cukier dalej będzie widniał na koszulkach?

Cały czas prowadzimy rozmowy ze sponsorami, ale mogę uspokoić kibiców. Polski Cukier pozostanie naszym sponsorem i logo firmy nadal będzie widniało na koszulkach drużyny seniorów oraz zespołów juniorskich. Nasze koszulki na nowy sezon wzbogacą się też o innych sponsorów o czym będziemy informować na bieżąco. Już teraz skorzystam z okazji i podziękuję wszystkim sponsorom, którzy będą nas wspierać w przyszłym sezonie pomimo ciężkich czasów i zachęcam kolejnych. Za to zaufanie postaramy się odwdzięczyć godnym reprezentowaniem w rozgrywkach IV Ligii.

Zespół jest na ostatniej prostej przed nowym sezonem, kadra już zwarta i gotowa na pierwszy mecz?

Jesteśmy po zgrupowaniu, na którym zapadły ostateczne decyzję odnośnie kadry na przyszły sezon. Drużyna bardzo ciężko pracuje i to ma przynieść oczekiwany efekt. Jestem o to spokojny. Mam pełne zaufanie do trenerów Pawła Budziwojskiego oraz Sebastiana Ratajczyka, który cały czas jest przy drużynie i wspiera przygotowania do sezonu. Myślę, że na dniach ogłosimy kadrę na nowy sezon i ze spokojem będziemy czekać na pierwszy mecz.

Czy Klub jest gotowy organizacyjnie do meczów IV ligi, czekają nas jakieś zmiany pod tym względem?

Z uzyskaniem licencji na grę w IV lidze nie było żadnych problemów. My jako Klub jesteśmy gotowi. W nowym sezonie utrzymamy bilety i karnety na mecze domowe co pozwoli w dużym stopniu sprostać wymaganiom organizacyjnym, które są wyższe niż w V lidze, m.in będą mecze które muszą być zabezpieczone przez profesjonalne firmy ochroniarskie. Dla kibiców mamy ciekawą informację bowiem prowadzimy też rozmowy z firmą, która prowadzi sklepy internetowe z gadżetami dla kibiców i nie wykluczone, że i kibice Pomezanii będą mieli łatwiejszy dostęp do pamiątek takich jak koszulki, szaliki, bluzy itp. Zapraszam serdecznie już teraz na Toruńską wszystkich sympatyków piłki nożnej w Malborku i regionie. My postaramy się zapewnić wiele emocji i futbolu na dobrym poziomie.

Dziękuje za rozmowę,

  • Kliknięć: 209
LOGO_POMEZANIA

SPONSOR TECHNICZNY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.