fbpx

Pomezania otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu!

Bardzo Dobre wiadomości dotarły do nas z Ministerstwa Sportu i Turystyki!

Pomezania Malbork znalazła się na liście projektów, które otrzymały dofinansowanie w rządowym programie Sportowe Wakacje +. Zarząd Klubu złożył wniosek o realizację projektu „Uwolnieni z Cyberprzestrzeni”. Dofinansowanie otrzymamy z Ministerstwa Sporu i Turystyki.

Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 5 - 16 lat oraz rodziców z Powiatu Malborskiego. Jego głównym celem jest aktywizacja i propagowanie zdrowego stylu życia po przez udział dzieci i młodzieży w treningach piłki nożnej, zasad fair-play oraz umiejętności sportowych oraz minimalizowanie i ograniczanie negatywnych skutków nadużywania przez młodzież telefonów komórkowych, tabletów i komputerów oraz powstawania z tego powodu złych relacji między dziećmi.

„Bardzo się cieszę, że nasz wniosek nad którym ciężko pracowaliśmy w ostatnich miesiącach został zakwalifikowany do przyznania dotacji. Staramy się pozyskiwać środki na naszą działalność z każdej możliwej strony. Piszemy wiele wniosków ale nie jest łatwo otrzymać dofinansowanie. Nie zamierzamy jednak się poddawać i zrobimy wszystko żeby Pomezania, a w szczególności szkolenie młodzieży się rozwijała - mówi Radosław Rabenda - Prezes MKS Pomezania

 Dla zobrazowania skali pomocy, kwota która tajemnicą nie jest, to aż 92 tys zł! Jest to 3/4 kwoty dotacji jaką otrzymujemy w konkursie z miasta Malbork. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pisanie wniosku: Pawłowi Rybarczykowi, Radosławowi Szczuchniakowi oraz Pani Dorocie Kocięda. Bez ich pomocy wniosek by nie powstał. Teraz przed nami wyzwanie aby jak najlepiej zrealizować nasz Projekt. Jestem pewny że damy radę! „ – podsumował Radosław Rabenda Prezes Pomezanii.

„Będzie to dla nas duże wsparcie tym bardziej, że 3 nasze drużyny młodzieżowe awansowały do Lig Pomorskich i koszty organizacji meczy ligowych bardzo wzrosły ze względu na ilość meczy ligowych oraz odległości do pokonania podczas wyjazdów. Do tego musimy jeszcze dodać drastyczny wzrost cen usług przewozowych. Podsumowując, pozwoli nam to spokojnie realizować, a myślę, że także rozwijać szkolenie i udział naszych drużyn w rozgrywkach ligowych, dodam, że obecnie mamy aż 9 drużyn ligowych oraz 9 turniejowych.” – dodaje Dyrektor Klubu Paweł Rybarczyk

  • Kliknięć: 280
LOGO_POMEZANIA

SPONSOR TECHNICZNY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.