Pomezania wraca z kompletem punktów ze Steżycy!

Pomezania Malbork przerwała dominację Raduni II Stężyca na jej boisku w tym sezonie i jako pierwsza wywiozła stamtąd komplet punktów. Malborczycy wygrali 3:0 w sobotę (15 maja) mecz trzeciej kolejki w grupie „mistrzowskiej” gr. II V ligi.

- Wreszcie zagraliśmy dojrzałą piłkę od 1 do 90 minuty. Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy sytuację na boisku, no może przydarzył się nam jeden moment dekoncentracji w końcówce – mówi Andrzej Tołstik, trener Pomezanii.

Strata w środkowej strefie boiska skutkowała szybkim atakiem gospodarzy i rzutem karnym. Jednak Oskar Galeniewski nie dał się pokonać z 11 metrów. To wszystko działo się już przy prowadzeniu malborczyków 3:0.

Do przerwy padła jedna bramka. Robert Felski został sfaulowany w polu karnym, chwilę później podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze i zwiódł bramkarza Raduni balansem ciała. Jak mówi trener, w pierwszej połowie jego piłkarze mieli jeszcze 2-3 dogodne sytuacje, ale wynik się nie zmienił. W drugiej części spotkania dwukrotnie trafił Kamil Dryjas – najpierw z bliska głową po dośrodkowaniu Felskiego, a później na raty w zamieszaniu podbramkowym.....