Kamil Dryjas: Piłka nożna jest moją pasją z której nie zrezygnuje

Kamil Dryjas jest zawodnikiem Pomezanii od blisko 9 lat, zawsze kojarzony z Pomezanią, nie jest tajemnicą, że dostawał propozycję gry w wyższej lidze i za nie małe pieniądze jednak zawsze pozostawał wierny Pomce, może tego nie odczuwa, ale wielu ludzi jest Kamilowi za to wdzięcznych. popularny "Dryjek" to bardzo pozytywna postać i nie ukrywa, że liczy aby zagrać ponownie na wyższym poziomie w barwach Pomezanii.

Przez 9 lat rozegrałeś 243 mecze ligowe i strzeliłeś w nich 44 bramki, jednak główną twoją domeną były zawsze asysty. Jaki mecz/e wspominasz z sentymentem, a jaki najlepiej wymazałbyś z pamięci?

Mecz który zapadł mi w pamięci to zdecydowanie pojedynek  z Lechią Gdańsk, może to nie był mecz ligowy, ponieważ miał charakter towarzyski ale to te starcie zapamiętam na całe życie. W tym spotkaniu miałem możliwość sprawdzenia się z najlepszą drużyną ekstraklasy na tamten momet, bo z tego co pamiętam była pierwsza w tabeli. Co prawda wynik nie był najlepszy ale to już pomińmy. Mecz o którym chciałbym zapomnieć to mecz na własnym stadionie z Karsinem który przegraliśmy bardzo wysoko, tak naprawdę przez ten mecz przegraliśmy awans do 4 ligi . (od redakcji: była to najwyższa porażka w historii Pomezanii)


Trenerzy mieli z Tobą dobrze, Ty niekoniecznie bo poza pozycją bramkarza i stopera grałeś chyba na każdej pozycji, ale która pozycja jest dla Ciebie optymalna i na której czujesz się najlepiej.

W tym momencie czuję się najlepiej na lewej pomocy, chociaż lubię się też pokręcić w środku pola. Moim zdaniem, żeby wyciągnąć z zawodnika maxa powinno się go stawiać na jednej pozycji, zawodnik wtedy wyrabia sobie pewne automatyzmy i wszystko mu łatwiej przychodzi ,oczywiście pomijając sytuacje wymuszone, gdzie nie ma nikogo na daną pozycję , wtedy ta wszechstronność jest bardzo pozytywną cechą a ja zagram na każdej pozycji nawet jak będzie trzeba to na bramce aby tylko pomóc zespołowi.


Najlepszy zawodnik/zawodnicy z jakimi grasz lub grałeś w Pomezanii przez te 9 lat?

Było ich naprawdę dużo ale jeśli miałbym wybrać jednego to wybrałbym Piotra Wilka bardzo dobry drybling , technika naprawdę człowiek od którego można się uczyć .


Z kim na boisku i poza boiskiem najlepiej się dogadujesz?
Najlepszy kontakt mam ze starszymi zawodnikami z którymi trwamy w Pomezania przez te długie lata , ale też nie mogę narzekać na kontakt z młodymi zawodnikami raczej jestem komunikatywną osobą która lubi żartować.


Wielu zawodników gra na poziomie amatorskich ile się da, inni zostają trenerami, a jeszcze inni zajmują się swoimi biznesami i obowiązkami zawodowymi, gdzie Ty widzisz siebie za 10 lat?

Ja prowadzę własny biznes i chyba raczej przy tym zostanę. Własna działalność ma takie plusy ze sam sobie ustalasz godziny pracy i tylko dlatego mam czas na Pomezanie a piłka nożna jest moją pasją i nie mam zamiaru z niej rezygnować .


Gdzie widzisz naszą drużynę w przyszłym sezonie, myślisz, że stać tą drużynę aby walczyć o ścisłą czołówkę, jakie są Twoje plany?

Jestem o tym przekonany, że stać nas walczyć o czołówkę, ja osobiście będę walczył o awans a jak będzie to się przekonamy, grałem w Pomezani gdy była w 4 lidze  chciałbym jeszcze z nią do tej ligi wrócić.

  • Kliknięć: 527
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.