Jest decyzja - koniec sezonu

Zgodnie z przypuszczeniami sezon 2019/20 w ligach od IV w dół przeszedł do historii. Taką decyzję podjęli Prezesi wojewódzkich Związków. Zostały zachowane zasady awansów, więc w takiej sytuacji do IV ligi powędruje Sokół Zblewo, ale nadal nie wiadomo co z drużynami które zakończyły jesień na drugim miejscu i powinny grać trójbaraż o awans. Do naszej ligi prawdopodobnie dołączą bliscy znajomi, Olimpia Sztum i Pogoń Prabuty oraz Borowiak Czersk i być może Radunia II Stężyca (ta może trafić do gr.1)  tym samym liga powiększy się do 18 drużyn. Oficjalny komunikat ma pojawić się jednak 15 maja po zebraniu Zarządu Pomorskiego ZPN.

Dobra wiadomością jest w tym wszystkim jest prawdopodobny awans Juniorów młodszych do 1.Pomorskiej Ligi, ale póki co czekamy na oficjalne komunikaty Pomorskiego ZPN.

 

wypowiedzi dla malbork.naszemiasto.pl

- Już wcześniej mówiło się o takim scenariuszu. Nie ukrywam, że byłem zwolennikiem jednej z wymienianych przez wielu opcji dokończenia sezonu, w którym to liga miałaby być podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. To pozwoliłoby dokończyć rozgrywki w najbardziej dla wszystkich sprawiedliwy sposób - uważa Andrzej Tołstik, trener Pomezanii. - Ale w obecnej sytuacji najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

Szkoleniowiec malborskiego piątoligowca gratuluje wszystkim pomorskim zespołom, które uzyskały awanse do wyższych lig

A nam wszystkim życzę przede wszystkim zdrowia i wytrwałości w tym trudnym dla nas czasie - dodaje Andrzej Tołstik. - Teraz pozostało nam tylko czekać na jak najszybszą decyzję PZPN odnośnie terminu startu nowego sezonu, abyśmy mogli wszyscy przygotować się do niego w jak najlepszy sposób.

więcej w artykule: malbork.naszemiasto.pl

Mamy nadzieję, że uda się w normalnych warunkach rozpocząć sezon 2020/21 , a kto wie czy sezon nie wystartuje już w lipcu choćby ze względu na powiększone ligi (w IV lidze prawdopodobnie będzie 20 drużyn)

Komunikat na stronie Pomorskiego ZPN

W dniu 7 maja, po konsultacjach, prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej zadecydowali o zakończeniu sezonu 2019/2020 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach seniorskich (IV liga, Klasa Okręgowa, A klasa i B klasa) oraz wszystkich rozgrywkach młodzieżowych.

 ​Zostają zachowane zasady awansów zgodnie z regulaminem rozgrywek. Zrezygnowano ze spadków. Kluby z III ligi na decyzję muszą poczekać do 12 maja (decyzję podejmie Zarząd PZPN). 

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej obradowali dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Sytuacja epidemiczna w kraju wyklucza bezpieczne i sprawne przeprowadzenie rundy rewanżowej sezonu 2019/2020.

Szczegółowy komunikat zostanie zamieszczony 15 maja, po obradach Zarządu Pomorskiego ZPN. 

  • Kliknięć: 464
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.