Kobyliński w Gedanii, Drewek w Starym Mieście, Pelcer w Wierzycy?

Bartosz Drewek po dwóch latach gry w Pomezanii zdecydował się na kontynuowanie piłkarskiej przygody w Starym Mieście i będzie reprezentował barwy tamtejszego Powiśla II.

Drużyna ze Starego Miasta złożona jest tak naprawdę w 90% z zawodników z Elbląga i właśnie w Elblągu Powiśle przygotowuje się do rundy wiosennej co jest nie bez znaczenia bo Bartosz pochodzi właśnie z tamtych rejonów. Jednak mecze Powiśle będzie rozgrywać już w Starym Mieście.

Drewek przyszedł do Pomezanii z Gromu Nowy Staw zimą 2018 roku, rozegrał 37 meczy i strzelił 12 bramek.

Jednocześnie Drewek nadal pozostaje trenerem w grupie młodzieżowej Pomezanii - rocznik 2005.

Drugim zawodnikiem którego nie zobaczymy w barwach Pomezanii wiosną jest Mateusz Kobyliński który po roku przerwy powrócił do Pomezanii i rozegrał jesienią 11 meczy zaliczając 4 asysty.

Popularny "Kobi" zdecydował się na grę Gedanii przede wszystkim ze względu na miejsce zamieszkania i obowiązki zawodowe. Mateusz mieszka w Gdańsku i nie zawsze mógł pogodzić to z treningami w Pomezanii, a perspektywa gry w IV lidze na miejscu miała napewno duży wpływ na decyzję.

Trzecim i zarazem ostatnim ubytkiem być może będzie bramkarz Dawid Pelcer który przygotowania zaczął z IV ligową Wierzycą Pelplin, ale póki co nie ma porozumienia w sprawie transferu tego zawodnika tak więc jego odejście jeszcze nie jest przesądzone, Dawid jest pewnym i wyróżniającym się punktem w bramce od lata 2017 roku, poza tym, że dobrze spisuje się w bramce to wprowadza dobrą atmosferę w szatni, rozegrał w barwach Pomezanii 62 mecze ligowe.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za grę w Pomezanii i życzymy udanych występów w nowych klubach. W drużynie są też nowe twarze , o tym napiszemy w osobnym artykule.

- chcielibyśmy zatrzymać wszystkich zawodników, nie udało się, prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy z żadnym z tych klubów nie jesteśmy wstanie rywalizować finansowo, to są takie czasy, że już na tym poziomie to jest argument,  a w niektórych przypadkach dodatkowym i zrozumiałym argumentem jest na pewno szansa gry w wyższej lidze i miejsce zamieszkania.  Bez względu na okoliczności z drużyny zimą więcej ubytków nie powinno być, zgodnie z naszymi zapowiedziami przed sezonem, mierzymy siły na zamiary, drużyna jest budowana i skupiamy się na wprowadzaniu młodych zawodników w połączeniu z doświadczeniem, do drużyny dołączyli  wartościowi gracze, trzeba cierpliwości - powiedział Paweł Rybarczyk

                       

 

  • Kliknięć: 1212
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.