Weekendy z Piłką cieszą coraz większą popularnością

W minione dwa weekendy młodzi zawodnicy rocznika 2006 i 2012 Pomezanii Malbork wzięli udział w nowej formie aktywności i taka ofertę przygotował dla młodych piłkarzy i rodziców nasz klub, czyli „Weekend z Piłką Pomezanii”. W dniach 6-8 i 13-15 grudnia młodzi adepci futbolu udali się wraz ze swoimi trenerami Radosławem Szczuchniakiem oraz Tomaszem Mazurkiem do Sztutowa. Nowością była możliwość wyjazdu ze swoimi pociechami także rodziców i w dużym stopniu z tego skorzystali. Trenerzy przygotowali plan ramowy wyjazdu a rodzice czynnie brali udział w zajęciach organizowanych dla dzieci.

Wśród atrakcji dla dzieci znalazły się:

- zajęcia plastyczne ( wyklejanie drużyn piłkarskich z plasteliny )

- Mikołajki – prezenty od św. Mikołaja dla naszych podopiecznych

- gry i zabawy dydaktyczne z matematyki i z języka polskiego

- treningi oraz mecze piłkarskie

- wspólne spędzanie czasu dzieci z rodzicami

- basen

- zajęcia kulinarne i quiz kulinarny „Rozpoznaj owoc po zmysłach” prowadzone przez rodziców i dietetyka

- quizy sportowe: „ Dopasuj sprzęt sportowy do dyscypliny”, „Dopasuj flagę do kraju”, „Dopasuj herb klubu sportowego do kraju”

 

Dzieci miały zapewnione zajęcia przez cały czas pobytu. Na nudę nie mogły narzekać. Rodzice także mieli chwilę żeby wypocząć a przede wszystkim spędzić czas ze swoimi dziećmi.

Tydzień później do Sztutowa udała się starsza grupa z rocznika 2006 dla której był to już kolejny wyjazd. Zawodnicy skupili się głównie na aspektach doskonalenia gry w piłkę nożną, ale nie brakowało też dodatkowych atrakcji i niemal każda minuta pobytu była bardzo dobrze zaplanowana i o bezczynności nie było mowy.

„Od kilku lat staramy się rozwijać naszą szkółkę i podnosić poziom oferty skierowanej do naszej młodzieży ale również do rodziców. Myślę, że to świetna propozycja dla całych rodzin. Daje możliwość spędzenia wspólnie czasu. Rodzice mają możliwość przygotowania różnego rodzaju animacji i zabaw dla dzieci. Wspieramy w ten sposób rolę wolontariatu i aktywne włączanie rodziców w funkcjonowanie klubu. Nasi trenerzy dbają o przygotowanie i zrealizowanie planu całego wyjazdu i wykonanie zaplanowanych aktywności. Zainteresowanie jest bardzo duże i dlatego zamierzamy kontynuować takie wyjazdy w przyszłości także w innych rocznikach. Dziękuję trenerom za tą inicjatywę oraz rodzicom za czynny udział i pomoc w organizacji wyjazdu. Przy okazji wszystkich chętnych i zainteresowanych treningami w Pomezanii serdecznie zapraszam„ – komentuje prezes Pomezanii Radosław Rabenda.

  • Kliknięć: 1041
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.