Rozmowa z Marlonem Escobarem

Porozmawialiśmy z przebywającym w USA , Marlonem Escobarem strzelcem 12 bramek dla Pomezanii w rundzie jesiennej. Marlon do treningów w Pomezanii wraca na początku lutego i nie ma co ukrywać, że jest wyróżniającym się zawodnikiem Pomezanii, jeżeli utrzyma formę wiosną można spodziewać się, że wzbudzi zainteresowanie klubów z wyższych lig.

 

1. Marlon czy jesteś zadowolony jeśli chodzi o twoją formę z pierwszej rundy w Pomezanii Malbork.

Pierwszą rundę zacząłem całkiem nieźle, ale czuję, że mógłbym zrobić więcej dla zespołu, teraz dłuższa przerwa, ale wiem, że dobrze mi to zrobi, czekam na to aby wrócić do drużyny i dać z siebie wszystko.

2. Grałeś na podobnym poziomie w Niemczech, jakbyś ocenił poziomem dwa kluby w których grałeś?

Gra w Niemczech była trudna i trochę inna, ale wydaje mi się, że tutaj, w Polsce styl futbolu jest bardziej "szorstki" i trudniej jest utrzymać się przy piłce, ale i równie techniczny. Aby wyjaśnić to bardziej precyzyjnie ... w Niemczech gra jest mniej kontaktowa, na tym poziomie sędzie używa gwizdka praktycznie przy jakimkolwiek kontakcie.

3. Co obecnie robisz i jakie plany na najbliższą przyszłość?

Jestem teraz z rodziną i przyjaciółmi w Stanach Zjednoczonych. Cieszę się moim czasem przed rozpoczęciem przygotowań w lutym. Moje plany wciąż nie są do końca jasne, ale jestem pewien, że kocham Pomezanię. Jestem wdzięczny personelowi trenerskiemu, kolegom z drużyny, fanom i Prezesom klubu za wiarę w moje umiejętności i okazywanie mi dobroci Na ten moment jestem z moją drużyną, Pomezanią!

4. Jak toczyła się twoja przygoda z piłką?

Zawodowo zacząłem grać w wieku 18 lat. Dwa lata w Gwatemali (1. i 2. liga). W wieku 20 lat pojechałem do 3. dywizji Argentinas, ale z powodu wizy i sytuacji finansowej nie mogłem zostać. Wróciłem do gry w 1. lidze Gwatemali, a potem po raz pierwszy pojechałem do Europy i grałem w 7. lidze Niemiec, a po roku dostałem się do 6. ligi. Postanowiłem wyjechać do Polski i zacząć tu kolejny rozdział i mam nadzieję, że kiedyś skończę "książkę" tutaj w Polsce.

5. Czego tobie życzyć jakie jest piłkarskie marzenie?

Moim piłkarskim marzeniem jest dotarcie do lepszych lig w europejskiej piłce nożnej. Poświęciłem wiele i tak ciężko pracowałem, aby spełnić to marzenie i wierzę w najbliższą przyszłość, która się spełni. Chcę również grać dla mojej drużyny narodowej Gwatemali. To było największe marzenie mojego ojca i nie spocznę, dopóki tego celu nie osiągnę.

Do zobaczenia w Polsce!

Dziękujemy za rozmowę!

  • Kliknięć: 1367
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.