Młodzi Pomezańczycy uczcili Niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada 2019 r.

Najpiękniejszy mecz w historii polskiego futbolu” Ostatni mecz przed II wojną światową.

27 sierpnia 1939 roku na Stadionie Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegrała zwycięski mecz z reprezentacją Węgier zakończony wynikiem 4:2. Rezultat spotkania był niespodzianką, ponieważ Węgrzy zaledwie rok wcześniej zdobyli wicemistrzostwo świata.

Mecz towarzyski z 27 sierpnia 1939 okazał się ostatnim spotkaniem polskiej reprezentacji w piłce nożnej przed wybuchem II wojny światowej.

Mecz rozpoczął się od szybko zdobytych 2 bramek przez Węgrów, ale nagle polska drużyna wpadła w jakiś trans. Wszyscy grali wspaniale, piłka od nogi do nogi, ataki bezustanne. Szalę meczu przechylił Ernest Wilimowski, który zdobył trzy bramki dla polskiej reprezentacji.

Wielu kibiców zgromadzonych na stadionie było żołnierzami, zmobilizowanymi w obliczu zbliżającej się wojny. Po meczu odśpiewali hymn narodowy.

Delegacja zawodników grup młodzieżowych Pomezanii jednocześnie będących w programie Piłkarska Przyszłość z Lotosem wraz z trenerem upamiętnili w tym dniu odzyskanie niepodległości biorąc udział w manifestacji i składając kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych.  

Wielu zawodników uczciło ten dzień również w inny sposób, choćby biorąc udział w Biegu Niepodległości, udało nam się uchwycić tylko część startujących Pomezańczyków którzy pokazują nie tylko swój patriotyzm do Ojczyzny, ale także patriotyzm lokalny oraz do malborskiego klubu. Zawsze robi się miło gdy nasi zawodnicy dumą startują w zawodach z herbem Pomezanii. 

Cześć i chwała bohaterom wolnej, niepodległej ojczyzny”.

 

  • Kliknięć: 669
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.