Minął rok....

 

 

STYCZEŃ

Po raz pierwszy w historii Malborka odbył się mecz noworoczny w którym zmierzyła się Pomezania z Nogatem. W towarzyskim spotkaniu obie drużyny wystąpiły w dość umownych składach w stosunku do tych, w których Nogat gra w B-klasie, a Pomezania w V lidze. Padło aż 11 bramek, a o tym, że przynajmniej momentami chodziło bardziej o zabawę, niech świadczy fakt, że trzy gole strzelili kilkuletni gracze - synowie zawodników: Borys Dalecki (Nogat) - dwa trafienia i Mateusz Statkiewicz (Pomezania) - jedno.

Pozostałe bramki dla Pomezanii zdobyli: Kamil Dryjas (dwie), Rekowski, Mateusz Kobyliński, Rafał Galeniewski i Kamil Jeż, a dla zespołu z B-klasy: Tomasz Piechota i Emil Nowosielski. Piątoligowiec wygrał więc 7:4.
Na koniec wszyscy spotkali się przy ciepłym bigosie

Link: http://malbork.naszemiasto.pl/artykul/pierwszy-mecz-noworoczny-w-malborku-zdjecia-nogat-i,3968343,artgal,t,id,tm.html

 

W styczniu odbył się tradycyjnie już V już Bal Karnawałowy organizowany przez Pomezanię Malbork w którym udział wzięło 100 gości, w 2018 roku bawimy się 20 stycznia.

 

 

 LUTY:

Do historii przeszły IV Mistrzostwa Malborka w Piłce Halowej, Pomezania CUP 2017. Po raz pierwszy zwyciężyła drużyna Pomezanii która w finale pokonała drużynę o nazwie Pomezania II 4:1. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Alegre. Najlepszym zawodnikiem został uznany Robert Ziętarski z Pomezanii II, najlepszym bramkarzem Dariusz Gutowski z Nogatu, a strzelcem Mateusz Kobyliński z Pomezanii. Pierwsze trzy druzyny otrzymały Puchary Burmistrza Pana Marka Charzewskiego. Podczas turnieju odbywała się loteria, dzieci miały malowane twarze nie tylko w barwach klubowych przez profesjonalistkę, a bufet Karmnik zrobił furorę wsród zawodników i kibiców którzy tego dnia przewinęli się w liczbie ok 600 osób.

Link: http://archiwumpomezania.pl/news.php?id=4229

Link: http://www.archiwumpomezania.pl/fotorelacje/wiosna_2016/pomezaniacup_2017/

 

MARZEC:

Malborska Pomezania przegrała na inaugurację rundy wiosennej z Radunią Stężyca 0:2. Faworytami meczu byli goście i osiągnęli swój cel aczkolwiek wcale nie musiało tak być bo piłkarze Pomezanii mieli tez doskonałe okazje do zdobycia bramek niejednokrotnie spychając gości do defensywy, mimo nie najlepszej pogody mecz mógł się podobać kibicom zgromadzonym na stadionie. Pierwszą bramkę w 7 minucie zdobył Formela który jeszcze jesienią strzelał bramki na pierwszoligowych boiskach, a drugą w 50 minucie Stencel. Za tydzień gramy w Starym Polu z tamtejszymi Błękitnymi tak wiec zapowiada się równie ciekawie ten derbowy pojedynek. Obecnie Radunia jest jednym z faworytów awansu do III ligi.
Pomezania: Galeniewski O. - Cicherski, Jaleń, Wilk, Leszczyński (83' Owsianik), Jurczyk (70' Galeniewski R.), Kobyiński (60' Gdela), Sobieraj, Ziemak, Dryjas, Bełz (65' Konwa)

 

 

 

KWIECIEŃ:

Malborska Pomezania sprawiła miłą niespodziankę swoim kibicom pokonując III ligowy GKS Przodkowo 2:0 w 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Pomorskim. Pierwsza bramkę sprytnym uderzeniem zdobył Maciej Bełz, druga bramka to zasługa Mateusza Kobylińskiego i Sławka Ziemaka, ten pierwszy był faulowny w polu karnym, a drugi pewnie wykonał jedenastkę i to malborczycy dość nieoczekiwanie wyeliminowali mocną drużynę III ligi.

 

 

Dominik Fabiś, zawodnik Pomezanii rocznik 2006 w dniach (10.04-13.04.2017 r.) przebywał na testach w niemieckiej Herthcie Berlin.
Dla Dominika to duże wyróżnienie ale i świetna okazja, mógł z bliska przyjrzeć się jak funkcjonuje jeden z największych klubów Europy. W ciągu czterech dni uczestniczył w ośmiu sesjach treningowych U11-U13 w tym testach na Olympiastadion (Berlin).

 

W świąteczny weekend młodzi piłkarze Pomezanii rocznika 2009 wyprowadzali piłkarzy Reprezentacji Norwegii oraz Słowacji w meczach w ramach turnieju Uefa Development, natomiast zawodnicy Pomezanii 2007/09 podawali piłki podczas meczu zwycięzców turnieju, Norwegii ze Słowacją.Na pewno to miła przygoda dla naszych młodych adeptów piłki nożnej

 

MAJ:

 Odpadamy w Ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski, lepszy okazał się późniejszy zwycięzca tych rozgrywek, Gryf Słupsk

 

 

CZERWIEC:

 Kończymy sezon 2016/17 na IV miejscu, tragedii nie było bo przed sezonem nikt nie zakładał awansu aczkolwiek wiele meczy powinniśmy zagrać zdecydowanie lepiej i nie możemy tego sezonu uznać za udany, tym razem poza zasięgiem wszystkich była Radunia Stężyca. Z sukcesów warto zaznaczyć iż nasza drużyna juniorów młodszych uzyskała awans do 1.Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych.

 

 

Dzięki staraniom wiceprezes Pomezanii, Emilii Barkowskiej do sztabu drużyny seniorów dołączył rener personalny Bartosz Kuhl który będzie czuwał nad przygotowaniem fizycznym i siłowym zawodników. Podczas spotkania z Zarządem klubu i podpisania umowy Bartosz Kuhl wyjaśniał dlaczego tak ważne jest przygotowanie  zawodników właśnie pod tym względem.

LINK: http://pomezania.pl/10-ogolne/62-bartosz-kuhl-trenerem-przygotowania-fizycznego

 

 

LIPIEC:

Nasza drużyna wróciła do treningów i rozegrała 5 sparingów, na początek wysoka porażka 1:6 z III ligową Wierzycą Pellplin, potem przyszła kolej na IV ligowe Powiśle Dzierzgoń i wygrana Pomki 3:2, kolejny sparing z A-klasowym Ruchem pewnie wygraliśmy 9:2 potem dwa remisy z drużynami na podobnym poziomie 2:2 z Jeziorakiem i w tym samym stosunku w Skarszewach. Podsumowując 2 zwycięstwa, 2 remisy i porażka. W sumie trener Sebastian Ratajczyk oraz Radosław Szczuchniak który zastępował w pewnym momencie Ratajczyka sprawdzili 22 zawodników, blisko 80 procentowa frekwencja na treningach na pewno jest zadawalająca, Debiut zaliczyło 5 zawodników: Pelcer, Korynt, Migawski, Sroka oraz Błaszak. Warto odnotować, że w poniedziałki treningi prowadzi Bartosz Kuhl który odpowiada za przygotowanie motoryczne i siłowe drużyny.

LINK: http://pomezania.pl/aktualnosci/wiadomosci/10-ogolne/96-podsumowanie-przygotowan-2

 

W bardzo dobrych nastrojach wrócili do domu zawodnicy Pomezanii Malbork, rocznik 2002 i 2003, którzy w miniony weekend (14-16.07) wzięli udział w międzynarodowym młodzieżowym turnieju piłkarskim „Friendship Cup“ w partnerskim mieście Monheim nad Renem. W zawodach grało 14 drużyn (w tym 3 dziewczęce) z Niemiec, Francji, Turcji, Austrii, Izraela i Polski. Wszystkie otrzymały pamiątkowe puchary z rąk burmistrza Daniela Zimmermanna.

LINK: http://pomezania.pl/aktualnosci/wiadomosci/10-ogolne/81-druge-miejsce-pomezanii-02-03-w-monheim

 

 

 

SIERPIEŃ:

Rozpoczęcie sezonu 2017/18 było udane gdyż malborczycy wygrali wszystkie mecze w sierpniu aplikując rywalom 15 bramek nie tracąc żadnej...na uwage zasługują wysokie wygrane z Szarżą 9:0 i Błękitnymi 5:0.

 

 

 

WRZESIEŃ:

We wrześniu piłkarze Pomezanii spisywali się co najmniej dobrze, wygrywamy 3 mecze ligowe oraz pucharowy, wydawało by się wpadka w Borzechowie bo tylko remis 0:0 i nagle 30 września Pogo Prabuty powiedzmy sobie szczerze niespodziewanie ogrywa Pomezanię w Malborku 4:2 i to już śmiało można było nazwać kryzysem drużyny który się pogłębiał w październiku.

 

 

PAŹDZIERNIK:

W październiku odliczaliśmy minuty bez zwycięstwa, odpadamy z Pucharu Polski bardzo pechowo z Powiślem Dzierzgoń, dalej nie potrafimy choćby zremisować w Subkowach, remisujemy u siebie z Beniaminkiem Starogard wreszcie wygrywamy 23 października ze Spójnią 3:0 oraz tydzień później po pięknym meczu w Nowym Dworze równie pewnie.

 

 

LISTOPAD:

Ponownie zaczynamy niestety słabo tylko remisując z Powiślem II Dzierzgoń 1:1, ale rundę jesienną kończymy imponująco wygrywając po niesamowitym meczu w Chojnicach 3:2 i z punktem straty do Pogoni Prabuty kończymy jesień z nastawianiem na awans do IV ligi i tylko taki jasny cel ma nasza drużyna wiosną.

Swoje rozgrywki zakończyła tez drużyna juniorów młodszych która nie może udać rundy do udanych, ale też trzeba przyznać, że gramy w większości młodszym składem w porównaniu do przeciwników jednak w listopadzie sprawiliśmy wielką niespodziankę remisując z Arką Gdynia 0:0, jak się później okazało ten remis nie pozwolił Arce awansować Centralnej Ligi Juniorów.

 

 

 

GRUDZIEŃ:

Grudzień to czas turniejów, podsumowań i planów na przyszłość, wiceprezes Janusz Górski został osobowością Roku NGO, odbyła się także pierwsza wigilia, nasz jeden z najbardziej utalentowanych zawodników, Mateusz Uzarek zagrał z powodzeniem przeciwko Juventusowi Turyn.

 

       

         

 

 

  • Kliknięć: 760
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

sponsor
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
img

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.