Komunikat dla rodziców

gol.jpg

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami klub Pomezania Malbork podjął decyzję o podniesieniu wysokości miesięcznej opłaty za treningi do 70 zl.  Podniesienie opłaty będzie obowiązywać od stycznia 2018 roku.
Chcemy nadmienić, że obecna składka obowiązuje przez 6 lat (od 2011 roku) i jeśli spojrzymy na rynek szkółek piłkarskich to była bardzo niska w odniesieniu do ilości jednostek treningowych.  W tym czasie ceny wielu usług mocno podrożały, np. ceny usług transportowych czy hale wzrosły o 100%.
Jako Zarząd klubu chcemy wyjść na przeciw wszystkim oczekiwaniom trenerów oraz rodziców, ale bez dodatkowych środków nie da się tego osiągnąć.  Zmiana zapisana będzie w regulaminie szkółki piłkarskiej MOP Pomezania Malbork od 1 stycznia i mamy nadzieję, że pozwoli nam na polepszenie poziomu organizacyjnego naszego ośrodka.

 

Numery kont oraz więcej o Akademii Pomezanii TUTAJ

 

 

  • Kliknięć: 70
pomka_zulawy.jpg

Przeprowadziliśmy krótką rozmowę z Maciejem Bełzem który został wybrany najlepszym zawodnikiem rundy jesiennej w naszej drużynie, wkrótce porozmawiamy też z innymi zawodnikami.

 

Ucieszyło cię uznanie kibiców i wyróżnienie jakie otrzymałeś, czy raczej nie zwracasz uwagi i skupiasz się tylko na grze?

Jasne, na pewno troszkę mnie to ucieszyło ale nie skupiam się na tym. Uwagę zwracam ciągle na coraz to lepszą grę. Teraz najważniejszy jest dla zespołu okres przygotowawczy, musimy go solidnie przepracować aby walczyć o pierwsze miejsce w tabeli.

 

Jesteś młodym zawodnikiem i na pewno masz w głowie jakiś cel, nie ukrywajmy V liga to nie szczyt marzeń, myślisz o zmianie klubu czy może wiążesz przyszłość z Pomką i liczysz, że czekają lepsze czasy Pomezanię.

Na tą chwilę najważniejszym celem dla mnie jest awans z Pomką, tylko na tym się skupiam. A co będzie dalej to zobaczymy.

 

Przed nami bardzo ważna runda wiosenna, czego brakowało według ciebie w rundzie jesiennej bo punktów mogło być więcej?

Myślę, że zabrakło nam trochę więcej koncentracji, ponieważ traciliśmy punkty często w meczach, które powinniśmy wygrać.

 

Najgroźniejsi rywale w walce o awans?

Według mnie Pogoń, Wda i Żuławy

 

Twój piłkarski wzór?

Od dziecka Ronaldinho i Lionel Messi.

 

Najważniejsze pytanie...awansujemy do IV ligi?

Na pewno awansujemy!

  • Kliknięć: 750

Pomezańczycy w Kadrach - Grudzień

200555.jpg

Poniżej przedstawiamy zestawienie powołań zawodników Pomezanii do Kadr Pomorza oraz Kadry Programu Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem, kilku zawodników już na dobre usadowili się w w/w kadrach, a dla nie których będzie to debiut. Zawodnikom życzymy dobrych występów, aby na dobre trenerzy kadr zapamiętali nazwiska malborczyków.

 

Zgrupowanie Kadry Programu Lotos i mecz z Pogonią Szczecin- rocznik 2004 (12/13.12 Szczecin)

Igor Bojarczuk

 

Zgrupowanie Kadry Programu Lotos i mecz z Pogonią Szczecin- rocznik 2005 (12/13.12 Szczecin)

Mateusz Uzarek

 

Mecz z Juventusem Turyn - Kadra Pomorza - rocznik 2005 (04.12 Gdańsk)

 Mateusz Uzarek

(Bardzo dobry mecz Mateusza, wynik z boiska 1:1)

 

Trening pokazowy Kadry Pomorza - rocznik 2005 (09.12 Cetniewo)

Mateusz Uzarek

 

Zgrupowanie Kadry Pomorza - rocznik 2005 (09.12 Cetniewo)

Panasiuk Michał

Żebrowski Konrad

 

  • Kliknięć: 414
24205110_1858980007464934_406343758_n.jpg

Dziś zakończyliśmy zabawę na Najlepszego Zawodnika Rundy Jesiennej Pomezanii Malbork, głosy 9 niezależnych kibiców Pomezanii którzy zaliczyli minimum 50% meczów drużyny seniorów plus do tego głos trenera Ratajczyka (łącznie 10 głosów) wyłoniły nam zawodnika który zdobył największą średnią w skali 1-6, walka była wyrównana, bowiem w walce o tego najlepszego liczyło się trzech zawodników którzy według naszych "ekspertów" których głosy były naprawde podzielone prezentowali najlepszy poziom w drużynie tej jesieni i nie ma co ukrywać, bez tych zawodników trudno sobie teraz wyobrazić Pomezanię, ostatecznie zawodnikiem rundy jesiennej został MACIEJ BEŁZ który wyprzedził bramkarza DAWIDA PELCERA oraz PIOTRA SOBIERAJA. Branych pod uwagę było 16 zawodników którzy rozegrali minimum 200 minut w rundzie.

A teraz kilka faktów na temat gry naszej najlepszej trójki...

Jak ważnym jest dla drużyny Maciej Bełz pokazały mecze w których nie grał, po wyjeździe Maćka do Anglii drużyna nie wygrała ani jednego meczu, co ciekawe rzadko się zdarza aby pozostali zawodnicy sami proponowali i sugerowali trenerowi aby Maciek wszedł od razu do pierwszego składu po powrocie z zagranicy i miesięcznej przewie bez treningów, zazwyczaj reakcja odwrotna jak wchodzi zawodnik do składu "z marszu", a to oznacza, że jest to bardzo lubiany zawodnik przez kolegów i wszyscy znają jego wartość, świetnie rozumieją się z Sobierajem na boisku.

Kolejnym zawodnikiem jest bramkarz Dawid Pelcer który bardzo dobrze wkomponował się w drużynę, dawno tak wysokiego miejsca w różnych plebiscytach nie zajął bramkarz w naszej drużynie, a to świadczy o jego wysokiej równej formie przez całą rundę, ale jak sam mawia, ma sobie mimo wszystko trochę zarzucenia bo mógł zachować się nieco inaczej przy niektórych bramkach wiec dobrze, że poprzeczkę stawia sobie wysoko, zdecydowanie bardzo dobra dusza zespołu mimo, iż w klubie jest dopiero pół roku, co ciekawe najlepszym kolegą kto wie czy nie przyjacielem Dawida jest drugi bramkarz Oskar Galeniewski którego można powiedzieć Dawid wygryzł ze składu. Cieszymy się, że Dawid dołączył do Pomezanii.

No i wreszcie czas na Piotra Sobieraja, tutaj wiele nie musimy pisać, bo każdy wie jak ważny to zawodnik, od wielu lat bierze na siebie ciężar strzelania bramek dlatego też "Sobi" już wyrósł na ikonę Pomezanii choćby ze względu na to, że strzelił w barwach Pomki spokojnie ponad 100 bramek i nadal się nie zatrzymuje w wielu plebiscytach zawsze najlepszy, teraz troszkę zdjęty z niego ten ciężar bo w równie świetnej formie jest Bełz i Pelcer, w każdej rundzie można liczyć iż Sobi strzeli ponad 10 bramek, Pomka bez Sobiego nie była by ta samą Pomką. Stanowi świetny duet z Maćkiem Bełzem w przodzie. Sobi nie ukrywa iż nie raz miał propozycje z innych klubów, ale awans z Pomezanią to dla niego priorytet który zamierza spełnić.


Poniżej noty poszczególnych kibiców, niektórzy nawet pokusili się o krótki opis, jak widać niektóre sporo się różnią, ale na tym to właśnie miało polegać,  10 osób to 10 innych spojrzeń na piłkę, na grę Pomezanii, na grę poszczególnych zawodników, to 10 innych wizji które wyłoniły notę łączną zawodników, jedni pewnie znają się lepiej lub gorzej na piłce, ale te osoby były na meczach i takie jest ich spojrzenie.  Po rundzie wiosennej liczymy, że oceny każdego z zawodników się jeszcze poprawią i cały sezon wyłoni nam najlepszego zawodnika.


Średnia ocena 5,4 Średnia ocena 5,2 Średnia ocena 5,15 Średnia ocena 4,6 Średnia ocena 4,3

 

 WYNIKI

  PKT. Średnia
Maciej Bełz 54  5,4
Dawid Pelcer 52  5,2
Piotr Sobieraj 51,5  5,15
Mateusz Kobyliński  46  4,6
Kamil Dryjas  43  4,3
Michał Jurczyk  42,5  4,25
Patryk Korynt  42  4,2
Paweł Leszczyński  40  4,0
Krystian Kielar  40  4,0
Robert Gdela  40  4,0
Radosław Migawski  39,5  3,95
Sławomir Ziemak  39,5  3,95
Tomasz Jeleń  38,5  3,85
Piotr Wilk  37  3,7
Tomasz Owsianik  35,5  3,55
Rafał Galeniewski  33  3,3

 
Nie byli braniu pod uwagę zawodnicy którzy rozegrali mniej niż 200 minut.

Michał Marendowski
Adam Cicherski
Dawid Jurczyk
Oskar Galeniewski
Paweł BłaszakKIBIC nr.1

Piotr Sobieraj               6 - Wziął na barki strzelanie goli, przez cała rundę równa forma,kto by strzelał gdyby nie Sobi?
Michał Jurczyk             4 - Lekka obniżka formy,względem poprzedniej rundy,może dlatego ze nie gra na nominalnej swojej pozycji,stać go na więcej,nie mniej jednak filar obrony obecnie.
Dawid Pelcer (GK)        6 - Piłkarz,objawienie rundy..bez żadnej pomyłki w bramce praktycznie.Zasłużona 6!    
Tomasz Jeleń               3 - Słaba runda,kilka razy sprokurował groźne sytuacje dla przeciwników,słabe wyprowadzenie piłki,lekki zawód co do jego formy.    
Mateusz Kobyliński       5 - Początek sezony rewelacyjny,później forma w dół,ale mimo to dawał 100% siebie na każdym meczu pomagał w obronie i pomocy.
Kamil Dryjas                5 - Zapchaj dziura,dobrze wypełniał swoje obowiązki,w drugich połowach czasami nieobecny,to musi poprawić.Ogólnie dobra runda.
Paweł Leszczyński        4  - Solidne występy
Radosław Migawski      4 - Spodziewaliśmy się więcej,przede wszystkim więcej goli,ale taki"pracuś" nam tez jest potrzebny,gdyby był bardziej stabilniejeszy na nogach przy strzałach na pewno by miał tych goli więcej:)
Krystian Kielar             4 - Wszedł bardzo mocno w sezon,był wyróżniającą się postacią,lecz z czasem jakby osiadł na laurach i koniec rundy bardzo przeciętna,ale ogólnie pozytywna runda.
Robert Gdela               4 - Gdy był w treningu,dawał zespołowi jakość w środku,lecz gdy nie trenował to było zauważalne na boisku,szkoda że nie jest regularny,bo ma papiery na gre.
Maciej Bełz                  6 - Obecnie nie wyobrażam sobie bez niego wyjściowej "11"..Moim zdaniem MVP rundy!
Piotr Wilk                    3 - Ocena tylko 3 bo trochę za dużo tych kółeczek, prowadzenia piłki w środku, na boku obrony więcej dawał Pomce,o cena na pewno byłaby wyższa gdyby grał na boku.
Sławomir Ziemak         3 - W przebiegu całej rundy miał kilka meczów,szczególnie podań otwierających drogę do bramki,ale od Sławka więcej wymagamy,szczególnie nieszablonowych podań ,które posiada w swoim repertuarze.
Tomasz Owsianik        3 - Owsio jakby stracił swój największy atrybut jakim była szybkość,przeciętna runda,ale znając Tomka to pokarze jeszcze się z dobrej strony kibicom.
Patryk Korynt             4 - Miłe zaskoczenie tej rundy,walczak,fighter..Takich nam trzeba..Szkoda że nabawił się kontuzji i nie mógł pokazać się w większym wymiarze czasowym.
Rafał Galeniewski       3 - Siwy,jeden dobry mecz w rundzie to zbyt mało,gracz na ławkę idealnie pasuje.

średnia ocena zespołu: 4,18KIBIC nr.2

Piotr Sobieraj             5,5 - przydałaby się większa skuteczność
Michał Jurczyk           4,5 - poprawna gra na równym poziomie
Dawic Pelcer                6 - Mocny punkt drużyny
Tomasz Jeleń               5 - Mocny pukt drużyny chociaż były wpadki
Mateusz Kobyliński        5 - Cała runda dobra
Kamil Dryjas              4,5 - Czasami za dużo kiwek
Paweł Leszczyński      4,5 - Ambitny i nie odpuszcza przeciwnikowi
Radosłąw Migawski    4,5 - Jak by odszedł duża strata, ambitny, waleczny, dużo nie trafia,ogarnie się
Krystian Kielar              5 - Strzały z główki robią duże zagrożenie przy stałych fragmentach
Robert Gdela                4 - Widać, że przeszkadza praca aby grał co mecz na równym poziomie
Maciej Bełz                   6 - Brakowało go w meczach w których przegrywaliśmy, mocny punkt
Piotr Wilk                     4 - Tylko dlatego, że długo leczył kontuzje i było czasem to widać
Sławomir Ziemak          4 - też po kontuzji, jak mu idzie to jest dobrze, a jak nie idzie to nie idzie
Tomasz Owsianik          4,5 - trocheę widać brak treningu, ale nadrabia szybkością
Patryk Korynt               5,5 - Za ambicje, waleczność, idzie jak czołg i niczego się nie boi
Rafał Galeniewski         4 - trocheę leń, ale nie raz coś wniesie w trudnych chwilach

średnia: 4,78KIBIC nr.3

Piotr Sobieraj              5,5
Michał Jurczyk            4
Dawic Pelcer              5,5
Tomasz Jeleń              3,5
Mateusz Kobyliński      4
Kamil Dryjas               4,5
Paweł Leszczyński       4
Radosłąw Migawski     4,5
Krystian Kielar            4
Robert Gdela              4,5
Maciej Bełz                 5,5
Piotr Wilk                   3,5
Sławomir Ziemak        4
Tomasz Owsianik        3,5
Patryk Korynt             4,5
Rafał Galeniewski       3,5

średnia: 4,28KIBIC nr.4

Piotr Sobieraj            6 - statystyki mówią same za siebie, bez niego trudno sobie wyobrazić Pomkę.
Michał Jurczyk          4,5 - solidny, ale słabsza runda niż poprzednia
Dawic Pelcer             5 - dużo dobrych interwencji, ale co najmniej dwóch bramek mógł uniknąć
Tomasz Jeleń            4 - słabszy sezon w porównaniu do poprzednich, trocheę za dużo błędów
Mateusz Kobyliński    4,5 - zdecydowanie lepsza pierwsza połowa rundy
Kamil Dryjas             4,5 - solidny zawodnik, często przy piłce, ale nie zawsze wiele z tego wynika
Paweł Leszczyński     4 - waleczny zawodnik
Radosłąw Migawski    4 - waleczny zawodnik, zdecydowanie za dużo sytuacji marnuje grając na szpicy
Krystian Kielar           4 - bardzo dobra pierwsza cześć rundy, najlepszy zawodnik przy stałych fragmentach
Robert Gdela             4 - przeplatał dobre mecze z przeciętnymi, suma sumaru jak jest w treningu bardzo mocny punkt
Maciej Bełz               5,5 - jak ważnym jest zawodnikiem pokazały mecze w których nie grał
Piotr Wilk                  4 - kontuzja nieco obniżyła jego loty, ale miał bardzo dobre mecze i wejścia
Sławomir Ziemak        4 - podobnie jak Wilk, miał mecze dobre, ale też takie w których miał mnóstwo strat.
Tomasz Owsianik        4 - póki co przeciętnie, ale stać go na więcej i to pokaże wiosną
Patryk Korynt            4,5 - czwórka za grę, pół punktu za ambicje i waleczność
Rafał Galeniewski      3,5 - jeden bardzo dobry mecz i jedno ciekawe wejście

średnia: 4,3KIBIC nr.5

Piotr Sobieraj             4,5
Michał Jurczyk            5
Dawic Pelcer              4,5
Tomasz Jeleń             4
Mateusz Kobyliński      5
Kamil Dryjas               5
Paweł Leszczyński       4,5
Radosłąw Migawski     4,5
Krystian Kielar            4
Robert Gdela             3,5
Maciej Bełz                5
Piotr Wilk                   4 (mniej grał po kontuzji)
Sławomir Ziemak        4,5 (mniej grał po kontuzji)
Tomasz Owsianik        3
Patryk Korynt             3,5
Rafał Galeniewski       3,5

średnia: 4,28KIBIC nr.6

Piotr Sobieraj             4,5    
Michał Jurczyk           4
Dawic Pelcer              5,5
Tomasz Jeleń            4,5
Mateusz Kobyliński     5
Kamil Dryjas             4,5
Paweł Leszczyński     4,5
Radosłąw Migawski    3,5
Krystian Kielar           4,5
Robert Gdela             4
Maciej Bełz               5,5
Piotr Wilk                  4
Sławomir Ziemak        4,5
Tomasz Owsianik        4
Patryk Korynt            4,5
Rafał Galeniewski       3,5

średnia: 4,4KIBIC nr.7

Piotr Sobieraj           4,5 - nasz najlepszy zawodnik
Michał Jurczyk          3,5 - solidny, ale nie ustrzegł się kilku błędów
Dawic Pelcer            4   - bardzo solidny bramkarz
Tomasz Jeleń           3,5 - podobnie jak Jurczyk, może być lepiej    
Mateusz Kobyliński    3,5 - solidny
Kamil Dryjas             3,5 - podobnie jak Kobyliński
Paweł Leszczyński      3,5 - na swoim poziomie
Radosłąw Migawski    3   - słaba skuteczność    
Krystian Kielar           3,5 - bardzo dobry poczatek, potem słabiej    
Robert Gdela             4   - waleczny        
Maciej Bełz               4,5 - szkoda, że musiał wyjechać        
Piotr Wilk                  4   - swój solidny poziom, szkoda, że miał kontuzje
Sławomir Ziemak        3   - po kontuzji to nie ten am zawodnik, ale na wiosnę będzie liderem    
Tomasz Owsianik        3,5 - solidny zmiennik    
Patryk Korynt             3,5 - miłe zaskoczenie, szkoda, że złapał kontuzje    
Rafał Galeniewski       3,5 - młody, lepsze mecze przeplata ze słabymi    

średnia: 3,65KIBIC nr.8

Piotr Sobieraj              5    
Michał Jurczyk            4
Dawic Pelcer              5
Tomasz Jeleń             4
Mateusz Kobyliński     4,5
Kamil Dryjas              4,5
Paweł Leszczyński      4
Radosłąw Migawski    4
Krystian Kielar           4
Robert Gdela             4
Maciej Bełz               5,5
Piotr Wilk                  3,5
Sławomir Ziemak       3,5
Tomasz Owsianik        3
Patryk Korynt            4
Rafał Galeniewski      3

średnia: 4,1


KIBIC nr.9

Piotr Sobieraj               5   byłoby 6 gdyby nie błędy techniczne przy rozgrywaniu akcji i straty, w niektórych meczach brak walki w obronie
Michał Jurczyk             4  solidny w każdym meczu
Dawid Pelcer                5 komentarz zbędny
Tomasz Jeleń               3  druga połowa rundy bardzo słaba, niepewność w grze, błędy w ustawieniu
Mateusz Kobyliński €“     4 druga połowa słabsza jak całej drużyny ale w pierwszej czesci rundy kluczowy gracz
Kamil Dryjas                3 z jego możliwościami powinien dac więcej drużynie
Paweł Leszczyński        3  za duża zmienność dyspozycji, brak stabilizacji formy
Radosłąw Migawski      3 z jego możliwościami powinien dac więcej drużynie, zbyt dużo niewykorzystanych sytuacji
Krystian Kielar             3 spadek formy w drugiej czesci, dużo strat w srodku pola, które są bardzo kosztowne
Robert Gdela              4 forma rosła przez całą runde, bardzo kreatywny i waleczny
Maciej Bełz                 5  kluczowy zawodnik zespołu, bramki asysty i do tego młodzieżowiec
Piotr Wilk                    3  dużo strat, brak motywacji jako zawodnik bardzo doświadczony. Stać go na więcej ale to może efekt dłuższej kontuzji
Sławomir Ziemak         4  mało występów ale miał kilka kluczowych meczów, spokój w środku pola, rozgrywanie jest atutem
Tomasz Owsianik        3  z jego możliwościami powinien dac więcej drużynie
Patryk Korynt              4  jako młodzieżowiec silny punkt zespołu
Rafał Galeniewski        2  dwa pozytywne wystepy to troche za mało

średnia: 3,62

KIBIC nr.10

Piotr Sobieraj            5
Michał Jurczyk          5
Dawid Pelcer             5,5
Tomasz Jeleń            4
Mateusz Kobyliński     5,5
Kamil Dryjas             4
Paweł Leszczyński     4
Radosłąw Migawski   4,5
Krystian Kielar          4
Robert Gdela            4
Maciej Bełz              5,5
Piotr Wilk                4
Sławomir Ziemak     5
Tomasz Owsianik     4
Patryk Korynt          4
Rafał Galeniewski    3,5

średnia: 4,46
  • Kliknięć: 1036
24177120_1748512595222190_7533640367151042344_n.jpg

Wieloletni trener, a obecnie Wiceprezes Pomezanii Malbork, Janusz Górski w ostatnim dniu listopada został doceniony przez kapitułę konkursu o Nagrodę Baszty Maślankowej 2017 i otrzymał główną nagrodę na "Osobowość roku NGO". Jest to najbardziej prestiżowa nagroda w Powiecie Malborskim przyznawana od wielu lat da członków Organizacji Pozarządowych i pierwszy raz otrzymała nagrodę osoba bezpośrednio związana z naszym klubem i bardzo się z tego faktu cieszymy i jesteśmy dumni. Panu Januszowi gratulujemy i mimo wszystko wcale nas to wyróżnienie aż tak bardzo nie dziwi, bo jesteśmy pewni iż nagroda z rąk Burmistrza Marka Charzewskiego trafiła w odpowiednie ręce.

Kapituła konkursu argumentowała nagrodę dla Janusza Górskiego takimi słowami:

Janusz Górski jest osobą powszechnie znaną w Malborku. Od ponad 30 lat zaangażowany jest w rozwój piłki nożnej w naszym mieście. Promuje, trenuje, edukuje. Szczególnie upodobał sobie pracę z dziećmi i młodzieżą, w której osiągał i nadal osiąga duże sukcesy. Trenował i wychował wielu zdolnych piłkarzy. Inicjował i był organizatorem wielu turniejów piłkarskich ( np. turnieje drużyn podwórkowych ) oraz innych wydarzeń sportowych. POMEZANIA i w ogóle środowisko piłkarskie ma mu wiele do zawdzięczenia. Jedną z najważniejszych wartości, które Górski wpajał swoim wychowankom to zasada fair play. Szanowanie przeciwnika i traktowanie zawodów sportowych jako „próby sił” zamiast „wymogu zwycięstwa” jest bardzo charakterystyczne dla Pana Janusza. Janusz Górski obecnie jest wiceprezesem klubu MOP Pomezania Malbork.

 

Zachęcamy do przeczytania świetnego wywiadu z przed kilku lat z Januszem Górskim : Wywiad z Januszem Górskim

 

 

 

  • Kliknięć: 295
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

sponsor
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
img

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.