kalendarz.jpg

Poznaliśmy terminarz V ligi na sezon 2018/19, Malborczycy rozpoczną wyjazdem do Sadlinek, a zakończą podobnie jak w ubiegłym sezonie w Chojnicach. Jesienią rozegramy 6 meczów u siebie oraz zaliczymy 9 wyjazdów, szczególnie końcówka rundy zapowiada się mocno wyjazdowo. Pierwszy mecz u siebie rozegramy 18 sierpnia o godz.17:00 z Czarnymi Przemysław

TERMINARZ:

15.08 (środa) - Spójnia Sadlinki - POMEZANIA
18/19.08 - POMEZANIA - Czarni Przemysław
25/26.08 - Sokół Zblewo - POMEZANIA
01/02.09 - POMEZANIA - Wisła Tczew
08/09.09 - Powiśle II Dzierzgoń - POMEZANIA
15/16.09 - POMEZANIA - Beniaminek Starogard Gd.
22/23.09 - Pogoń Prabuty - POMEZANIA
29/30.09 - POMEZANIA - Tęcza Brusy
06/07.10 - Orzeł Subkowy - POMEZANIA
13/14.10 - POMEZANIA - Żuławy Nowy Dwór Gd.
20/21.10 - Gwiazda Karsin - POMEZANIA
27/28.10 - Sławek Borzechowo - POMEZANIA
03/04.11 - POMEZANIA - Borowiak Czersk
10/11.11 - Keramzyt Szprudowo - POMEZANIA
17/18.11 - Chojniczanka II - POMEZANIA

 

CAŁY TERMINARZ V LIGI

 

 

Terminarz rozgrywek ligi:KLASA OKRĘGOWA GRUPA 2

Terminarz rozgrywek ligi: KLASA OKRĘGOWA GRUPA 2

RUNDA I



Kolejka 1 w dniach 15-08-2018

1 Kermazyt Szprudowo - SNRR Borzechowo 2018-08-15      
2 Chojniczanka II 1930 Chojnice - Borowiak Czersk 2018-08-15      
3 Spójnia Sadlinki - Pomezania Malbork 2018-08-15      
4 St. Drewnica Czarni Przemysław - Gwiazda Karsin 2018-08-15      
5 Sokół Zblewo - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2018-08-15      
6 WISŁA TCZEW SP - ORZEŁ SUBKOWY 2018-08-15      
7 Powiśle II Dzierzgoń - Tęcza Brusy 2018-08-15      
8 BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - Pogoń Prabuty 2018-08-15      



Kolejka 2 w dniach 18-08-2018/19-08-2018

9 SNRR Borzechowo - Pogoń Prabuty 2018-08-18      
10 BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - Tęcza Brusy 2018-08-18      
11 ORZEŁ SUBKOWY - Powiśle II Dzierzgoń 2018-08-18      
12 Żuławy Nowy Dwór Gdański - WISŁA TCZEW SP 2018-08-18      
13 Gwiazda Karsin - Sokół Zblewo 2018-08-18      
14 Pomezania Malbork - St. Drewnica Czarni Przemysław 2018-08-18      
15 Borowiak Czersk - Spójnia Sadlinki 2018-08-18      
16 Kermazyt Szprudowo - Chojniczanka II 1930 Chojnice 2018-08-18      



Kolejka 3 w dniach 25-08-2018/26-08-2018

17 Chojniczanka II 1930 Chojnice - SNRR Borzechowo 2018-08-25      
18 Spójnia Sadlinki - Kermazyt Szprudowo 2018-08-25      
19 St. Drewnica Czarni Przemysław - Borowiak Czersk 2018-08-25      
20 Sokół Zblewo - Pomezania Malbork 2018-08-25      
21 WISŁA TCZEW SP - Gwiazda Karsin 2018-08-25      
22 Powiśle II Dzierzgoń - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2018-08-25      
23 BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - ORZEŁ SUBKOWY 2018-08-25      
24 Pogoń Prabuty - Tęcza Brusy 2018-08-25      



Kolejka 4 w dniach 01-09-2018/02-09-2018

25 SNRR Borzechowo - Tęcza Brusy 2018-09-01      
26 ORZEŁ SUBKOWY - Pogoń Prabuty 2018-09-01      
27 Żuławy Nowy Dwór Gdański - BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. 2018-09-01      
28 Gwiazda Karsin - Powiśle II Dzierzgoń 2018-09-01      
29 Pomezania Malbork - WISŁA TCZEW SP 2018-09-01      
30 Borowiak Czersk - Sokół Zblewo 2018-09-01      
31 Kermazyt Szprudowo - St. Drewnica Czarni Przemysław 2018-09-01      
32 Chojniczanka II 1930 Chojnice - Spójnia Sadlinki 2018-09-01      



Kolejka 5 w dniach 08-09-2018/09-09-2018

33 Spójnia Sadlinki - SNRR Borzechowo 2018-09-08      
34 St. Drewnica Czarni Przemysław - Chojniczanka II 1930 Chojnice 2018-09-08      
35 Sokół Zblewo - Kermazyt Szprudowo 2018-09-08      
36 WISŁA TCZEW SP - Borowiak Czersk 2018-09-08      
37 Powiśle II Dzierzgoń - Pomezania Malbork 2018-09-08      
38 BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - Gwiazda Karsin 2018-09-08      
39 Pogoń Prabuty - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2018-09-08      
40 Tęcza Brusy - ORZEŁ SUBKOWY 2018-09-08      



Kolejka 6 w dniach 15-09-2018/16-09-2018

41 SNRR Borzechowo - ORZEŁ SUBKOWY 2018-09-15      
42 Żuławy Nowy Dwór Gdański - Tęcza Brusy 2018-09-15      
43 Gwiazda Karsin - Pogoń Prabuty 2018-09-15      
44 Pomezania Malbork - BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. 2018-09-15      
45 Borowiak Czersk - Powiśle II Dzierzgoń 2018-09-15      
46 Kermazyt Szprudowo - WISŁA TCZEW SP 2018-09-15      
47 Chojniczanka II 1930 Chojnice - Sokół Zblewo 2018-09-15      
48 Spójnia Sadlinki - St. Drewnica Czarni Przemysław 2018-09-15      



Kolejka 7 w dniach 22-09-2018/23-09-2018

49 St. Drewnica Czarni Przemysław - SNRR Borzechowo 2018-09-22      
50 Sokół Zblewo - Spójnia Sadlinki 2018-09-22      
51 WISŁA TCZEW SP - Chojniczanka II 1930 Chojnice 2018-09-22      
52 Powiśle II Dzierzgoń - Kermazyt Szprudowo 2018-09-22      
53 BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - Borowiak Czersk 2018-09-22      
54 Pogoń Prabuty - Pomezania Malbork 2018-09-22      
55 Tęcza Brusy - Gwiazda Karsin 2018-09-22      
56 ORZEŁ SUBKOWY - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2018-09-22      



Kolejka 8 w dniach 29-09-2018/30-09-2018

57 SNRR Borzechowo - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2018-09-29      
58 Gwiazda Karsin - ORZEŁ SUBKOWY 2018-09-29      
59 Pomezania Malbork - Tęcza Brusy 2018-09-29      
60 Borowiak Czersk - Pogoń Prabuty 2018-09-29      
61 Kermazyt Szprudowo - BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. 2018-09-29      
62 Chojniczanka II 1930 Chojnice - Powiśle II Dzierzgoń 2018-09-29      
63 Spójnia Sadlinki - WISŁA TCZEW SP 2018-09-29      
64 St. Drewnica Czarni Przemysław - Sokół Zblewo 2018-09-29      



Kolejka 9 w dniach 06-10-2018/07-10-2018

65 Sokół Zblewo - SNRR Borzechowo 2018-10-06      
66 WISŁA TCZEW SP - St. Drewnica Czarni Przemysław 2018-10-06      
67 Powiśle II Dzierzgoń - Spójnia Sadlinki 2018-10-06      
68 BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - Chojniczanka II 1930 Chojnice 2018-10-06      
69 Pogoń Prabuty - Kermazyt Szprudowo 2018-10-06      
70 Tęcza Brusy - Borowiak Czersk 2018-10-06      
71 ORZEŁ SUBKOWY - Pomezania Malbork 2018-10-06      
72 Żuławy Nowy Dwór Gdański - Gwiazda Karsin 2018-10-06      



Kolejka 10 w dniach 13-10-2018/14-10-2018

73 SNRR Borzechowo - Gwiazda Karsin 2018-10-13      
74 Pomezania Malbork - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2018-10-13      
75 Borowiak Czersk - ORZEŁ SUBKOWY 2018-10-13      
76 Kermazyt Szprudowo - Tęcza Brusy 2018-10-13      
77 Chojniczanka II 1930 Chojnice - Pogoń Prabuty 2018-10-13      
78 Spójnia Sadlinki - BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. 2018-10-13      
79 St. Drewnica Czarni Przemysław - Powiśle II Dzierzgoń 2018-10-13      
80 Sokół Zblewo - WISŁA TCZEW SP 2018-10-13      



Kolejka 11 w dniach 20-10-2018/21-10-2018

81 WISŁA TCZEW SP - SNRR Borzechowo 2018-10-20      
82 Powiśle II Dzierzgoń - Sokół Zblewo 2018-10-20      
83 BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - St. Drewnica Czarni Przemysław 2018-10-20      
84 Pogoń Prabuty - Spójnia Sadlinki 2018-10-20      
85 Tęcza Brusy - Chojniczanka II 1930 Chojnice 2018-10-20      
86 ORZEŁ SUBKOWY - Kermazyt Szprudowo 2018-10-20      
87 Żuławy Nowy Dwór Gdański - Borowiak Czersk 2018-10-20      
88 Gwiazda Karsin - Pomezania Malbork 2018-10-20      



Kolejka 12 w dniach 27-10-2018/28-10-2018

89 SNRR Borzechowo - Pomezania Malbork 2018-10-27      
90 Borowiak Czersk - Gwiazda Karsin 2018-10-27      
91 Kermazyt Szprudowo - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2018-10-27      
92 Chojniczanka II 1930 Chojnice - ORZEŁ SUBKOWY 2018-10-27      
93 Spójnia Sadlinki - Tęcza Brusy 2018-10-27      
94 St. Drewnica Czarni Przemysław - Pogoń Prabuty 2018-10-27      
95 Sokół Zblewo - BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. 2018-10-27      
96 WISŁA TCZEW SP - Powiśle II Dzierzgoń 2018-10-27      



Kolejka 13 w dniach 03-11-2018/04-11-2018

97 Powiśle II Dzierzgoń - SNRR Borzechowo 2018-11-03      
98 BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - WISŁA TCZEW SP 2018-11-03      
99 Pogoń Prabuty - Sokół Zblewo 2018-11-03      
100 Tęcza Brusy - St. Drewnica Czarni Przemysław 2018-11-03      
101 ORZEŁ SUBKOWY - Spójnia Sadlinki 2018-11-03      
102 Żuławy Nowy Dwór Gdański - Chojniczanka II 1930 Chojnice 2018-11-03      
103 Gwiazda Karsin - Kermazyt Szprudowo 2018-11-03      
104 Pomezania Malbork - Borowiak Czersk 2018-11-03      



Kolejka 14 w dniach 10-11-2018/11-11-2018

105 SNRR Borzechowo - Borowiak Czersk 2018-11-10      
106 Kermazyt Szprudowo - Pomezania Malbork 2018-11-10      
107 Chojniczanka II 1930 Chojnice - Gwiazda Karsin 2018-11-10      
108 Spójnia Sadlinki - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2018-11-10      
109 St. Drewnica Czarni Przemysław - ORZEŁ SUBKOWY 2018-11-10      
110 Sokół Zblewo - Tęcza Brusy 2018-11-10      
111 WISŁA TCZEW SP - Pogoń Prabuty 2018-11-10      
112 Powiśle II Dzierzgoń - BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. 2018-11-10      



Kolejka 15 w dniach 17-11-2018/18-11-2018

113 BENIAMINEK O3 STAROGARD GD. - SNRR Borzechowo 2018-11-17      
114 Pogoń Prabuty - Powiśle II Dzierzgoń 2018-11-17      
115 Tęcza Brusy - WISŁA TCZEW SP 2018-11-17      
116 ORZEŁ SUBKOWY - Sokół Zblewo 2018-11-17      
117 Żuławy Nowy Dwór Gdański - St. Drewnica Czarni Przemysław 2018-11-17      
118 Gwiazda Karsin - Spójnia Sadlinki 2018-11-17      
119 Chojniczanka II 1930 Chojnice - Pomezania Malbork 2018-11-17      
120 Borowiak Czersk - Kermazyt Szprudowo 2018-11-17      



  • Kliknięć: 634
oldboys.jpg

Pomezania Oldboys zajęła 2.miejsce przegrywając w rzutach karnych w finale z Lechią Gdańsk Oldboys, Drużyna złożona z byłych piłkarzy Lechii Gdańsk zdobyła I  Puchar Starosty Malborskiego, a dobrze zorganizowany turniej ma wpisać się na stałe w kalendarz imprez sportowych w Malborku. Poza wspomnianymi drużynami udział wziły m.in. Olimpia Elbląg, a także drużyny samorządowców, Strażaków, Wojska i Policji.

Pomezania zagrała w składzie (wszyscy zawodnicy pow.35l): Rybarczyk Michał, Mazur Wiesław, Kuleta Bogdan, Hrywniak Jacek, Kozubski Adam, Ratajczyk Sebastian, Rybarczyk Paweł, Piechota Lucjan, Piechota Tomasz, Ziemak Sławomir

  • Kliknięć: 137
fairplay.png

 Piłkarze Pomezanii jak się okazuje nie tylko pod względem sportowym zajęli 2.miejsce w tabeli, ale również to samo miejsce przypadło w klasyfikacji FAIR PLAY, piłkarze uzbierali 38 żółtych kartek i żadnej czerwonej samoistnej co daje 1,40 kartki na mecz. Najmniej karani byli piłkarze Chojniczanki II Chojnice i to ten klub otrzyma nagrodę Fair Play (nagroda finansowa). Na drugim biegunie znajduje się Orzeł Subkowy (2,1 kartki na mecz). 

TABELA FAIR PLAY W SEZONIE 2017/18

32 -  CHOJNICZANKA II - 32ż
38 - POMEZANIA MALBORK - 38ż
42 - SŁAWEK BORZECHOWO - 42ż
43 - CZARNI PRZEMYSŁAW - 37ż/2cz.
50 - GWIAZDA KARSIN - 50ż
51 - BENIAMINEK STAROGARD - 51ż
51 - POWIŚLE II DZIERZGOŃ - 51ż
52 - POGOŃ PRABUTY - 52ż
54 - BŁĘKITNI STARE POLE - 48ż/2cz
55 - WDA LIPUSZ - 52ż/1cz
56 - BOROWIAK CZERSK - 53ż/1cz
56 - ŻUŁAWY NOWY DWÓR GD. - 49ż/3cz
58 - SPÓJNIA SADLINKI - 52ż/2cz
61 - ORZEŁ SUBKOWY - 58ż/1cz


Łącznie w 195 rozegranych meczach sędziwie pokazali 735 żółtych kartek co daje średnią
3,76 na mecz, pokazano też 15 czerwonych kartek.

 

 

TABELA FAIR PLAY PO RUNDZIE JESIENNEJ


7 -   CHOJNICZANKA II - 7ż
22 - SŁAWEK BORZECHOWO - 22ż
23 - POMEZANIA MALBORK - 23ż
23 - BENIAMINEK STAROGARD - 23ż
27 - CZARNI PRZEMYSŁAW - 21ż/2cz.
28 - GWIAZDA KARSIN - 28ż
29 - POGOŃ PRABUTY - 29ż
29 - BOROWIAK CZERSK - 26ż/1cz
34 - POWIŚLE II DZIERZGOŃ - 34ż
34 - ORZEŁ SUBKOWY - 31ż/1cz
35 - WDA LIPUSZ - 32ż/1cz
35 - SPÓJNIA SADLINKI - 29ż/2cz
36 - ŻUŁAWY NOWY DWÓR GD. - 30ż/2cz
37 - BŁĘKITNI STARE POLE - 31ż/2cz
42 - SZARŻA KROJANTY - 36ż/2cz

Łącznie w 15 kolejkach sędziwie pokazali 404 żółte karki co daje średnią 26,9 na kolejkę oraz
3,80 na mecz, pokazano też 13 czerwonych kartek.

  • Kliknięć: 393
IMG_8192.JPG

Maciej Bełz z 18 trafieniami został najlepszym strzelcem Pomezanii w sezonie 2017/18. Maciek miał pioronującą końcówkę sezonu dzięki czemu wyprzedził etatowego najlepszego strzelca Pomki, Piotra Sobieraja który jeszcze przed ostatnią kolejką miał równą liczbę strzelonych bramek z Maćkiem. Obaj zawodnicy są niezwykle istotnymi zawodnikami naszego klubu, Maciek pokazał, że potrafi wziąć na swoje barki ciężar gry i gdy nie grał Pomka traciła punkty, a brak "Sobiego" był niezwykle widoczny w rundzie wiosennej,  sam fakt iż wszystkie 16 bramek strzelił tylko jesienią (wiosną nie grał) świadczy o jego potencjale i kto wie jak skończył by się sezon gdyby Sobieraj grał. Trzeci na podium w drużynie jest Radosław Migawski który lepszą miał rundę wiosenną, a łącznie strzelił 12 bramek.

 

 STRZELCY POMEZANII W SEZONIE 2017/18


18 - BEŁZ MACIEJ (6 RJ, 12 RW)
16 - SOBIERAJ PIOTR (16 RJ)
12 - MIGAWSKI RADOSŁAW (5 RJ, 7 RW)
5 - DRYJAS KAMIL (2 RJ, 3 RW)
5 - KIELAR KRYSTIAN (4 RJ, 1 RW)
5 - KORYNT PATRYK (4 RJ, 1 RW)
3 - JELEŃ TOMASZ (1 RJ, 2 RW)
2 - WILK PIOTR (1 RJ, 1 RW)
2 - WŁODARCZYK MATEUSZ (2 RW)
2 - ZIEMAK SŁAWOMIR (2 RW)
1 - JURCZYK MICHAŁ (1 RW)
1 - KOBYLIŃSKI MATEUSZ (1 RJ)

RJ - RUNDA JESIENNA
RW - RUNDA WIOSENNA

  • Kliknięć: 722

Transmisja meczu Pomezania - Wda

lotptaka2.jpg

Mecz na szczycie V ligi pomiędzy Pomezanią, a Wdą Lipusz wzbudza zainteresowanie sporej części kibiców piłkarskich z Pomorza, do Malborskiego Klubu zwróciła się z zapytaniem bardzo dobrze rozwinięta Internetowa Telewizja Sportowa KP SPORT o możliwość transmisji na żywo z sobotniego meczu, klub przystał na propozycję wychodząc na przeciw kibicom Pomezanii którzy nie będą mogli być na meczu jak i Wdy Lipusz oraz wszystkim sympatykom piłki nożnej w regionie.  Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza tego typu transmisja na żywo z meczu Pomezanii, a próbkę bardzo profesjonalnych transmisji ( komentator, operator, kamerzyści) z aren sportowych można zobaczyć tutaj . 

 

 

  • Kliknięć: 1183
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

sponsor
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
SPONSOR
sponsor
SPONSOR
img

PATRONI MEDIALNI

sponsor
SPONSOR
SPONSOR
© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.